لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۵۲

تلفات انفجارهای شهرک صدر در بغداد


در انفجار اتومبيل بمبگذاری شده در منطقه شيعه نشين بغداد يازده تن کشته شدند. در يکی از مرگبارترين روزهای سال در روز يکشنبه، انفجار چند بمب در عراق به کشته شدن بيش از صد تن غيرنظامی انجاميد.

پليس عراق می گويد يک اتومبيل بمبگذاری شده در مقابل قهوه خانه ای در شهرک صدر، منطقه فقير نشين شيعه در بغداد منفجر شد که تعدادی از جمله کودکان کشته و زخمی شدند.

شهرک صدر پايگاه مقتدا صدر يکی از با نفوذترين رهبران شيعه در عراق است. پليس پس از اين انفجار که ۲۰ زخمی بر جای گذاشت، برای متفرق کردن مردم اقدام به تيراندازی هوايی کرد.

انفجار در اين منطقه بخشی از حمله های مرگبار در سراسر عراق است که بيش از صد کشته و ۳۰۰ زخمی بر جای گذاشت. مسئولان بيمارستان شهرک صدر تلفات انسانی در حمله يکشنبه شب را تاييد کردند.

يک اتومبيل بمبگذاری شده نيز در مقابل رستورانی در منطقه شيعه نشين شولا منفجر شد. بمب در مقابل نمازگزاران منفجر شد که تعدادی کشته و زخمی بر جای گذاشت.

از زمان خروج آخرين نيروهای نظامی آمريکا از عراق دولت شيعه نوری المالکی در يک بن بست سياسی گرفتار شده است و آشوبگران با ادامه حمله های مرگبار اميد دارند درگيری های فرقه گرايانه که عراق را در سال های ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ در آستانه جنگ داخلی قرار داد، دوباره شعله ور شود.
XS
SM
MD
LG