لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۲۱

نگاهی به ترند اسم گذاری کودکان در آمریکا از «اِما» تا «لیام»


بخش انگلیسی صدای آمریکا - نام «اِما» بر غرب ایالات متحده حکمفرمایی می کند، در حالی که «لیام» جایگاهی عالی در غرب میانه آمریکا دارد.

پدران و مادران در جنوب شرقی ایالات متحده «ویلیام» را برای پسران و «اِیوا» را برای دختران ترجیح می دهند. «اداره تامین اجتماعی ایالات متحده» فهرستی از محبوب ترین اسامی کودکان در سال ۲۰۱۸ را گردآوری کرده است.

برای دومین سال متوالی «لیام» در صدر این فهرست قرار گرفته و «اِما» برای پنجمین سال پیاپی محبوبترین نام برای نوزدان دختر در ایالات متحده است. اسامی «نوآ» و «اولیویا» در رتبه دوم قرار دارند.

جونا برگر، استاد بازاریابی در دانشگاه پنسیلوانیا، به صدای آمریکا گفت: «اسامی نوزدان، بیش از همه، بیانگر نکاتی در مورد والدین است. چقدر پدر و مادرها می خواهند اسم کودک شان منحصر به فرد باشد، در کجای کشور زندگی می کنند، کودک در چه زمانی دنیا آمده و چه عوامل موثری زندگی آنها را شکل داده است.»

پدر و مادرها ممکن است در نام‌گذاری فرزندان تحت تاثیر چهره های سرشناس، شخصیت فیلم ها یا برنامه های تلویزیونی باشند.

برای نمونه نام «آریا»، شخصیت دوست داشتنی سریال تلویزیونی «بازی تاج و تخت»، در فهرست در رتبه ۱۱۹ و بالاتر از اسامی سنتی مانند «آنجلا»، «جنیفر» و «آلکسیس» قرار دارد.

«کلیسی»، دیگر شخصیت برجسته این سریال پربیننده، در رتبه ۵۴۹ در اسامی نوزدان دختر قرار دارد و اسامی چون «لیسا»، «کریستین» و «ان» را پشت سر گذاشته است.

در نهایت، والدین در پی این هستند که نام کودکشان به گوش آشنا باشد، ولی می خواهند چشمگیر هم باشد.

مگان مارکل آمریکایی و همسرش پرنس هری، اخیرا نام پسرشان را «آرچی» گذاشتند. این اسم در رتبه ۹۹۲ در آمریکا در سال ۲۰۱۸ قرار دارد. باید دید جایگاه سلطنتی بر محبوبیت این نام در آمریکا تاثیر خواهد گذاشت یا خیر.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG