لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱ ایران ۱۱:۴۳

۲۰۴ نفر در روز دانشجو در تهران دستگیر شدند


۲۰۴ نفر در روز دانشجو در تهران دستگیر شدند

دادستان تهران روز سه شنبه آزادی ۸۶ نفر از بازداشت شدگان روز دانشجو در تهران را تایید کرد.

پیشتر خبرگزاری ایسنا به نقل از عزیز الله رجب زاده، فرمانده انتظامی تهران بزرگ، اعلام کرده بود ۲۰۴ نفر در جریان این اعتراض ها در روز دانشجو دستگیر شده اند که ۱۶۵ نفراز آنان مرد و ۳۹ نفر دیگر زن هستند.

از سوی دیگر خبرگزاری ایسنا به نقل از دادستان تهران اعلام کرده سه نفر از بازداشت ‌شدگان حوادث بعد از ۱۳ آبان به نام های علیرضا موسوی، سید علیرضا زرگر و سورنا هاشمی از زندان آزاد شده اند.

سایر خبرها:

۲۰۴ نفر در روز دانشجو در تهران دستگیر شدند
۲۰۴ نفر در روز دانشجو در تهران دستگیر شدند

وب سایت های نزدیک به اصلاح طلبان می گویند زنانی که در جریان تجمع مادران عزادار در پارک لاله تهران بازداشت شده بودند، از زندان آزاد شده اند.

بنا بر گزارش ها، ۲۱ نفری که روز شنبه بازداشت شده بودند، به تدریج از بازداشتگاه نیروی انتظامی آزاد شده اند.

عنوان مادران عزادار به برخی از فعالان حقوق زنان، مادرانی که فرزندانشان را در تجمعات اعتراضی اخیر از دست داده اند و شماری از زنان معترض به وقایع پس از انتخابات اطلاق می شود که هر هفته به نشانه اعتراض به کشته شدن معترضان در نا آرامی های اخیر در پارک لاله تهران گردهم می آیند.

***********

۲۰۴ نفر در روز دانشجو در تهران دستگیر شدند
۲۰۴ نفر در روز دانشجو در تهران دستگیر شدند

محمد خاتمی، رییس پیشین جمهوری اسلامی، روش های اعمال شده در دادگاه ها و بازداشتگاه ها و نیز بازجویی ها و صدور احکام را تاسف بار دانست.

بر اساس گزارش ها، خاتمی در دیدار با جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی بعد از انتخابات، در تشریح وضعیت حاکم بر کشور گفته است وضعیت کنونی جنگ میان اصولگرایان و اصلاح‌طلبان نیست. به گفته خاتمی، بسیاری از اصولگرایان از وضع فعلی ناراحتند، چرا که حتی اصولگرایان عاقل را حذف می کنند.

محمد خاتمی همچنین رویکرد حاکمیت در برابر اصلاح طلبان در ماه های اخیر را اسباب تاسف برای انقلاب و نظام جمهوری اسلامی دانسته است.

**********

منصور اسانلو، رییس هیات مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد، که در حال حاضر در زندان به سر می‌برد، با رای دیوان عدالت اداری از کار اخراج شد.

خبر اخراج اسانلو به نقل از وکیل او منتشر شده است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، پرویز خورشید گفت تنها راه باقیمانده برای اعتراض، مطرح کردن پرونده در هیات عمومی دیوان عدالت اداری است.

منصور اسانلو به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به پنج سال زندان محکوم شده است.

**********

۲۰۴ نفر در روز دانشجو در تهران دستگیر شدند
۲۰۴ نفر در روز دانشجو در تهران دستگیر شدند

مهدی کروبی، نامزد معترض به نتیجه انتخابات اخیر ریاست جمهوری، در نامه ای به رییس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی به پوشش خبری مراسم ۱۶ آذر اعتراض کرده و نوشته است مجموعه ای در این سازمان شکل گرفته که با هزینه کردن از نام آیت الله خمینی، سرکوب مردم را توجیه می کند.

کروبی در نامه خود به عزت الله ضرغامی نوشته است در یکی از برنامه های خبری برای اولین بار تصاویری از تلویزیون جمهوری اسلامی پخش شد که حاکی از پاره شدن پوسترهای آیت الله خمینی است.

به گفته کروبی، در کنار این تصاویر، تصاویر مونتاژ شده ای از دانشجویان معترض نشان داده شد تا چنین استنباط شود که عکس های بینانگذار جمهوری اسلامی توسط این دانشجویان پاره شده است.

**********

هادی قابل، عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت ايران اسلامی، پس از تحمل ۲۲ ماه حبس از زندان آزاد شد.

به گزارش وب سایت نوروز، هادی قابل به جرم اقدام عليه امنيت ملی و تبليغ عليه نظام جمهوری اسلامی به تحمل زندان و پرداخت جريمه نقدی محکوم شده بود.

XS
SM
MD
LG