لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ایران ۰۵:۳۲

گزارش: رهبر جمهوری اسلامی می گوید به کسی باج نمی دهد


گزارش: رهبر جمهوری اسلامی می گوید به کسی باج نمی دهد

رهبر جمهوری اسلامی، روز سه شنبه به طور تلویحی از معترضان خواست به آمریکا و اسراییل دل نبندند، چرا که آنها طی ۳۰ سال گذشته به گفته وی، دشمن ترین دشمنان ایران بوده و هستند.

آیت الله خامنه ای، نا آرامی های پس از انتخابات اخیر ریاست جمهوری را مورد اشاره قرار داد و گفت دشمنان مدت ها طراحی کرده بودند تا در تهران آشوب ایجاد کنند. او گفت نتیجه این طراحی، بیداری و هوشیاری بیشتر در دفاع از جمهوری اسلامی بوده است.

رهبر جمهوری اسلامی، به شدت از آمریکا انتقاد کرد و واشنگتن را متهم کرد که ۴۵ میلیون دلار برای شکست جمهوری اسلامی با استفاده از شبکه اینترنت تصویب کرده است. این اشاره ای است به برنامه حمایت از قربانیان ایرانی سانسور که سنای آمریکا به تصویب رسانده است.

اما آیت الله خامنه ای این را هم گفت که تا کنون ده ها ۴۵ میلیون دلار صرف مقابله با نظام اسلامی شده اما نتیجه ای نداشته است.

رهبر جمهوری اسلامی سپس افزود از طرف ملت ایران و از طرف خود به کسی باج نخواهد داد.

معلوم نیست آیا این بخش از سخنان آیت الله خامنه ای خطاب به کشورهای غرب است که وی بارها آنها را متهم به دخالت در امور داخلی کشور کرده یا این که اشاره ای است به بیانیه های اخیر رهبران مخالفان در ایران. میر حسین موسوی و مهدی کروبی خواست هایی را مانند آزادی زندانیان سیاسی مطرح و خواهان نرمش حکومت شده اند.

برخی ناظران مسایل ایران می گویند این خواسته ها از آن رو مطرح شده که تصور می شود حکومت آماده اعطای امتیاز به مخالفان است. ولی به هر حال آیت الله خامنه ای روز سه شنبه در سخنرانی خود که در جمع مردم مازندران ایراد کرد، باز هم نشان داد که از مواضع خود عقب نشینی نکرده است.

XS
SM
MD
LG