لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۵۹

انجمن صنفی بازنشستگان ایران خواستار آزادی عزیز قاسم‌زاده شد


عزیز قاسم‌زاده، عضو هیئت مدیره و سخنگوی کانون صنفی معلمان گیلان
عزیز قاسم‌زاده، عضو هیئت مدیره و سخنگوی کانون صنفی معلمان گیلان

در پی بازداشت عزیز قاسم‌زاده، سخنگوی کانون صنفی فرهنگیان گیلان، توسط نیروهای امنیتی و انتقال او به مکانی نامعلوم،‌ انجمن صنفی بازنشستگان ایران با انتشار بیانیه‌ای خواستار آزادی این فعال صنفی شد.

این انجمن با محکوم کردن بازداشت‌های «غیر قانونی و غیر شرعی»، از قبیل بازداشت آقای قاسم‌زاده، خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط این عضو هیئت مدیره و سخنگوی کانون صنفی معلمان گیلان و دیگر معلمان زندانی شد.

در بیانیه این انجمن آةمده است، یک روز پس از برگزاری تجمعات سراسری و صنفی فرهنگیان شاغل و بازنشسته در استان‌های مختلف ایران، عزیز قاسم‌زاده بدون ارائه حکم قانونی، بازداشت و برخی از وسایل شخصی او نیز ضبط شده است.

پیش از این صدای آمریکا در گزارشی اعلام کرده بود که، شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی ایران نیز ضمن محکوم‌کردن «برخوردهای چکشی با منطق فرهنگیان»، خواستار آزادی هرچه سریع‌تر عزیز قاسم‌زاده و دیگر زندانیان شده است.

آقای قاسم‌زاده روز شنبه ۳ مهر، یعنی یک روز پیش از بازداشت خود، در یک تجمع اعتراضی ضمن اشاره به مشکلات عدیده کنشگران صنفی در سال‌های اخیر، احکام صادره علیه آنها را غیرقانونی دانسته بود.

معلمان ایران در ماه‌‌های اخیر تجمعات گسترده‌ای را در چند استان کشور در اعتراض به مشکلات معیشتی و شغلی خود برگزار کرده‌اند. معترضان خواستار اجرای طرح رتبه‌بندی به میزان ۸۰ درصد هیئت علمی هستند و می‌گویند تا زمانی که حق‌شان را نگیرند در کلاس‌های درس حاضر نخواهند شد.

XS
SM
MD
LG