لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۰۱

بخشنامه دانشگاه آزاد اسلامی؛ از ورود «هنجارشکنان در آراستگی» به دانشگاه‌ جلوگیری شود


حجاب در دانشگاه‌ها
حجاب در دانشگاه‌ها

رییس کمیته انضباطی مرکزی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در نامه‌ای بر برخورد با دانشجویانی که مقررات حجاب را رعایت نکنند تاکید و خواستار ممانعت از ورود افرادی که به گفته او «هنجار شکنی در حوزه آراستگی» دارند، شد.

به گزارش پایگاه خبری «اختبار»، فرزاد جهان‌بین در این نامه‌ که خطاب به روسای استان‌ها و واحدهای ویژه نوشته شده است، مدعی پاسداشت حقوق و آزادی‌های اجتماعی شده است.

این مقام مسئول برهمین اساس اعلام کرده است که «موقتاً از ورود موارد خاص و هنجارشکنانه در حوزه آراستگی به واحد جلوگیری کرده و پرونده افراد خاطی مستقیماً به کمیته انضباطی ارسال شود.»

او همچنین تاکید کرده است که پرونده کسانی که تذکر گرفته‌اند نیز باید به کمیته انضباطی برود و حکم آنها مانند فردی که اصرار بر تخلف دارد، صادر شود.

در این نامه ریاست دانشگاه‌ها نیز تهدید شده‌اند واعلام شده که مسئولیت این امور بر عهده رئیس واحد است و با هر نوع قصور و تقصیری برخورد می‌شود.

تشدید برخورد با حجاب اختیاری در دانشگاه‌ها از ابتدای سال جاری شدت گرفته است به طوری که ۲۲ فروردین ماه کانال تلگرامی «صدای دانشجویان الزهرا» از «امنیتی‌تر شدن فضای دانشگاه» و نصب دوربین‌های «تشخیص چهره» در محل ورودی و خروجی دانشگاه الزهرا در تهران خبر داد.

کانال تلگرامی «دانشجویان پیشرو» هم از ارسال پیامک‌های تهدیدآمیز حجاب اجباری برای دانشجویان دانشگاه ملایر خبر داده است.

فشار بر مراکز آموزش عالی پس از اعتراضات سراسری ۱۴۰۱ در ایران افزایش یافته و علاوه بر بازداشت، صدور احکام زندان و محرومیت تحصیلی تاکنون شمار قابل توجهی از دانشجویان و ده‌ها نفر از استادان دانشگاه نیز اخراج، تعلیق و یا وادار به استعفا یا بازنشستگی شده‌اند.

XS
SM
MD
LG