لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۰۶

۵۰۰ پوند جایزه برای پنیر چند هزار پوندی که سرقت شد


عکس از توئیتر Wyke Farms
عکس از توئیتر Wyke Farms

یک سازنده پنیر بریتانیایی برای پیدا کردن و باز گرداندن ۴۰ کیلوگرم پنیر «چدار» که از یک نمایشگاه کشاورزی در جنوب غربی بریتانیا ربوده شد، یک جایزه ۵۰۰ پوندی اختصاص داد. این پنیر برنده جایزه شده بود و برای همین شرکت بریتانیایی به دنبال آن است.

به گزارش رویترز، ظاهراً دو قطعه پنیر «چدار» که هر کدام ۲۰ کیلوگرم وزن داشتند همراه با گواهی اعتبار کیفیت مرغوب این پنیر که باعث بالا رفتن ارزش آن می شود، از زیر چادری در شهرک یوویل دزدیده شدند. شهرک یوویل در نزدیکی روستای «چدار» در ناحیه سامرست بریتانیا که به خاطر پنیرهایش شهرت جهانی دارد، واقع است.

ریچ کلاثییر، مدیر اجرایی در مزرعه وایک به خبرگزاری رویترز گفت: «چنین پنیر مرغوبی که برنده جایزه شده، در بازار می تواند بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ پوند به فروش رود، ولی با گواهی همراهش قیمتش به چند هزار دلار می رسد.»

کارمندان مزارع وایک که به ۱۶۰ کشور جهان از جمله آمریکا فرانسه پنیر صادر می کند از ناپدید شدن این پنیر خیلی ناراحت هستند و نگران هستند که هرکسی آن را دزدیده آنرا به خارج از کشور منتقل خواهد کرد.

آقای کلاثییر حدس می زند که از آنجایی این دو قطعه پنیر بزرگ و سنگین بودند، برای دزدیدن آنها از پیش نقشه کشیده شده بود.

او می گوید: «صدها پنیر زیر چادر بود ولی تنها این دو قطعه پنیر دزدیده شدند. قطعه های بزرگ بودند، به اندازه یک چمدان کوچک. این طور نبود که بشود آنها را در کیف دستی یا جیبتان جا بدهید.»

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG