لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۱۸

دنیای آواتار: جدیدترین پارک دیزنی ورلد


شرکت دیزنی در حال ساخت یک شهربازی با تم فیلم آواتار است.

این شهربازی بر اساس سیاره «پندورا» ساخته می‌شود و بخشی از پارک «سرزمین حیوانات» از مجموعه پارک های دیرنی ورلد خواهد بود.

ورود به این پارک با قایق سواری در رود «نآوی» شروع می‌شود که از میان جنگلی پر از موجودات نورانی معلق می‌گذرد. قایق از کنار گیاهان شگفت انگیز پرنور، و موجودات عجیب و غریب رد می‌شود و در دور دستها کوههای عظیم معلق دیده می‌شوند.

وب سایت «Mashable» یک ویدئوی اختصاصی از سوی شرکت دیزنی در این زمینه منتشر کرده است.

بازدیدکنندگان همچنین می‌توانند با استفاده از تکنولوژی شبیه سازی سوار بر موجودات بالدار افسانه ای بر فراز جنگلهای پاندورا پرواز کنند.

«باب چاپک» مدیر پارکها و شهربازیهای دیزنی ورلد می‌گوید بازدیدکنندگان به طور کامل غرق این پارک می‌شوند و «دنیای آواتار» از این نظر بی همتاست.

دنیای آواتار قرار است در تابستان سال جاری میلادی باز شود.

فیلم آواتار که توسط جیمز کامرون نوشته، تهیه و کارگردانی شده در سال ۲۰۰۹ بروی پرده سینماها رفت.

​ داستان فیلم در قرن ۲۲ میلادی رخ می‌هد؛ زمانی که انسان سیاره ای به نام «پاندورا» را مستعمره خود کرده تا منابع انرژی آن را استخراج کند. عملی که طبیعت و حیات مردمان آن سیاره که «نآوی» نام دارند را به خطر انداخته.

فیلم آواتار قرار بود در سال ۱۹۹۹ آماده شود اما جیمز کامرون تکنولوژی مورد نیازش برای خلق دنیای آواتار را در دست نداشت و مجبور شد شش سال منتظر بماند تا تکنولوژی وارد بازار شود.

جیمز کامرون کارگردان فیلم آواتار
جیمز کامرون کارگردان فیلم آواتار

تصاویر بی نظیر و شگفت انگیز این فیلم در دنیای سینما پیشگام بود و ترکیبش با داستان فیلم موجب شد فیلم رکوردهای متعددی را در تاریخ سینما بشکند. از جمله این که در آمریکا و کانادا پرفروش ترین فیلم در تاریخ سینما شود.

بخش دوم فیلم آواتار در حال تولید است و سال ۲۰۱۸ بروی پرده سینما می‌رود.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG