لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۲۲

زيباترين مناظر پائيزی در آمريکا


معروف است که می‌گويند دو دسته مسافر وجود دارد. دسته اول که از همان ابتدای راه افتادن به مقصد فکر می‌کنند و مسير راه را غيرجذاب و وقت تلف کردن می‌يابند. اما در مقابل، دسته ديگری هم هستند که مسافرت را از لحظه براه افتادن دوست دارند؛ تب و تاب بستن چمدان ها، نگاه کردن از پنجره به بيرون و ديدن مناظر طبيعت، و لذت بردن از رقص نور بر رنگ متلون خاک. مسافرت با قطار در پائيز در ايالات متحده آمريکا بهترين فرصت برای ديدن چرخش رنگ طبيعت است. در اينجا ۱۰ تصوير از بهترين مناظر طبيعت در مناطق مختلف آمريکا را می‌بينيد که مسافرت با قطار آن را ميسر کرده است.

راه‌آهن مونت واشنگتن
راه‌آهن مونت واشنگتن

۱- راه‌آهن مضرس مونت واشنگتن در ايالت نيوهمشاير

نخستين راه آهن مضرس جهان که توانست سربالايی کوهستانی را با موفقيت بالا رود امسال ۱۴۶ امين سالگردش را با بردن مسافرين به سفری ۳ ساعته (رفت و برگشت) به بالاترين نقطه در شمال شرقی ايالات متحده جشن گرفت.

راه‌آهن دورانگو و سيلورتون
راه‌آهن دورانگو و سيلورتون

۲ - راه‌آهن باريک دورانگو و سيلورتون در ايالت کلرادو

معيار خطوط راه‌آهن در سراسر آمريکا يک متر و ۴۰ سانتيمتر است. راه‌آهن دورانگو و سيلورتون در ايالت کلرادو، که از جنگل ملی سن‌خوآن میگذرد، احتمالا در دو قرن پيش در صنعت معادن بکار می‌رفت، و به اين دليل باريکتر از حد نصاب است. اين مسير به مسافران فرصت ديدن زيبايی‌های شگرف و دست نخورده غرب آمريکا را می‌دهد که در همه فصول سال، عمدتا به دليل نور آفتاب و طبيعت وحش، ديدنی است. همچنين مسافران می‌توانند معادن و جاده‌های قديمی را در طول راه ببينند.

راه‌آهن ناپا ولی
راه‌آهن ناپا ولی

۳ - راه‌آهن ناپا ولی در ايالت کاليفرنيا

مسافران اين خط می‌توانند برخی از بهترين شراب های جهان را با لذت سفر با قطاری که از ناپاولی (دره ناپا) می‌گذرد درهم بياميزند. راه آهن مسير برنامه‌های ويژه‌ای برای مزه کردن شراب در فصل پائيز ترتيب می‌دهد.

راه آهن آديرونداک
راه آهن آديرونداک

۴ - راه آهن آديرونداک در ايالت نيويورک

راه آهن مسافری آديرونداک بين شهر نيويورک و مونترآل در کانادا رفت و آمد می کند. بهترين مناظر ديدنی اين مسير در ايالت نيويورک بين يوتيکا و درياچه پلاسيد است. مسافران در واگن های تاريخی اين خطوط شهرهای کوچک و قديمی اين ايالت را ديده و از مناظر بکر آن لذت می‌برند. سفرهای کوتاه برای چشيدن شراب در فصل پائيز اين راه‌آهن را برای توريست ها بسيار جذاب می‌کند. سفرهای ويژه هالووين و کريسمس از ديگر برنامه‌های جالب اين راه‌آهن است.

راه‌آهن کوه‌های بزرگ اسموکی
راه‌آهن کوه‌های بزرگ اسموکی

۵ - راه‌آهن کوه‌های بزرگ اسموکی در ايالت کارولينای شمالی

کوه‌های بزرگ اسموکی منزلگاه بيش از ۱۲۵ نوع درخت، هزاران گونه گياهان گلدار و بيش از ۳۰۰ گونه جانور است و از لحاظ گونه‌گونی زندگی بسيار ديدنی است. در اين مسير، مسافران شاهر برخی از شگفت‌آورترين مناظر پائيزی شامل طيف وسيعی از رنگ های فرح بخش هستند که شايد در هيچ کجای ديگر ديده نمی‌شود.

موزه و راه‌آهن پرمنظره مونت رينير
موزه و راه‌آهن پرمنظره مونت رينير

۶ - موزه و راه‌آهن پرمنظره مونت رينير در ايالت واشنگتن

خط «برگ‌های پائيز» روزهای شنبه و يکشنبه در اکتبر هر سال مسافران را از ميان درختان صنوبر، زغال‌اخته، و توسکا و جنگل های انبوه کاج عبور می‌دهد. خطوط اين راه‌آهن شامل قديمی‌ترين لوکوموتيوها وماشين‌های بخار در سواحل شمال‌غربی آمريکا است، که علاوه بر برنامه عادی تورهای جمعی و برنامه‌های سفارشی و اختصاصی عرضه می‌کند. علاقمندان به تاريخ نيز میتوانند برای قطار مربوط به جنگهای داخلی ثبت نام کنند که هر پائيز از ميان برخی از صحنه‌های جنگ، درحالی که بازيگران به ايفای نقش می‌پردازند، عبور می‌کند.

راه‌آهن هاکينگ ‌ولی (دره هاکينگ)
راه‌آهن هاکينگ ‌ولی (دره هاکينگ)

۷ - راه‌آهن هاکينگ ‌ولی (دره هاکينگ) در ايالت اوهايو

از سال ۱۹۷۲ تاکنون قطارهای اين خط مسافران را از ميان تپه ماهورها و در امتداد رودخانه پرپيچ و خم هاکينگ در گوشه جنوب شرقی ايالت اوهايو جابجا کرده است.

کشتيرانی و ماشين بخار اسکس
کشتيرانی و ماشين بخار اسکس

۸ - کشتيرانی و ماشين بخار اسکس در ايالت کانکتيکات

اين تور گردشگری پائيزی بازديدکنندگان را با قطار و کشتی به ديدن طبيعت شگرف شمال کشور از طريق زمين و دريا می‌برد. مسافران ابتدا با قطار بخاری از ميان شهرهای قديمی و باتلاق های نيوانگلند عبور، سپس سوار کشتی «بکی تاچر» طبيعت سرزنده اطراف رودخانه کانکتيکات را مشاهده می‌کنند.

راه‌آهن مرکزی کيپ کاد
راه‌آهن مرکزی کيپ کاد

۹ - راه‌آهن مرکزی کيپ کاد در ايالت ماساچوست

کيپ کاد يکی از قشتگ‌ترين و باصفاترين مکانها برای استراحت و لذت بردن در دامن طبيعت است. قطار اين خط مسافران را از ميان جنگل ها، خاکريزها و تپه‌ها و باتلاق‌های شنی، و مرداب ها می‌گذراند.

راه‌آهن وايت پس، و يوکان
راه‌آهن وايت پس، و يوکان

۱۰ - راه‌آهن وايت پس، و يوکان در ايالت آلاسکا

مسافران سوار بر قطار اين راه‌آهن باريک از ميان طبيعت دست نخورده با مناظر بکر و فرح‌بخش برخی از ديدنی ترن مناطق کانادا و آمريکا را از نظر می‌گذرانند.

XS
SM
MD
LG