لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۵

پرزیدنت ترامپ: ۳ شرکت خودروسازی آمریکا دستگاه تنفس مصنوعی برای مبارزه با ویروس کرونا می‌سازند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - پرزیدنت دونالد ترامپ می گوید به سه خودروسازی ایالات متحده، «جنرال موتورز»، «فورد موتور»، و «تسلا»، اجازه داده شده تولید سریع دستگاه های تنفس مصنوعی و دیگر تجهیزات پزشکی لازم برای درمان آمریکایی های مبتلا به ویروس مرگبار کرونا را در دستور کار قرار دهند.

بعضی دموکرات ها به رئیس جمهوری آمریکا انتقاد کرده اند که چرا از اختیارات دوره جنگ کره در دهه ۵۰ میلادی استفاده نمی کند تا شرکت های آمریکایی را وادار به تولید تجهیزات درمانی برای مبارزه با ویروس کرونا کند. ترامپ ضمن تقدیر از تلاش های داوطلبانه شرکت های معظم آمریکایی تا کنون از صدور دستور مستقیم در این باره خودداری کرده است.

پرزیدنت ترامپ در توییتی از فدریک اسمیت، رئیس اجرایی «فِدِکس»، شرکت خدمات تحویل بسته های پستی، برای «تحویل فوق العاده سریع بسته های پستی به سراسر کشور» تشکر کرده است.

پیتر گینور، مدیر «سازمان فدرال مدیریت امور اضطراری»، یکشنبه گفت شرکت های آمریکایی داوطلبانه، بدون نیاز به استفاده از این اهرم، به این کار همت کرده اند.

اما برخی دموکرات‌ها می گویند تلاش داوطلبانه شرکت ها کافی نیست.

فرماندار ایلینوی گفت ایالت ها با یکدیگر بر سر دستیابی به تجهیزات پزشکی رقابت می کنند و به دلیل این رقابت مبلغ بیشتری برای خرید می پردازند.

آلکساندریا اوکازیو کورتز، نماینده دموکرات کنگره از ایالت نیویورک، از پرزیدنت ترامپ خواست قانون اختیارات زمان جنگ را فعال کند و گفت تردید رئیس جمهوری به بهای جان مردم در ایالت او تمام خواهد شد.

دکتر آنتونی فاوچی، مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی، به شبکه خبری «سی بی اس» گفت فکر نمی کند ایالت متحده به وضعیتی مشابه ایتالیا، که اکنون شمار تلفاتش از چین بیشتر شده است،‌ دچار شود. او علت این امر را تاکید مقام های آمریکایی بر نیاز مردم به فاصله‌گیری اجتماعی برای پرهیز از ابتلا عنوان کرد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG