لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۰

حمله پلیس اتریش به مراکز مظنون به استخدام جهادی ها


پلیس اتریش در عملیات گسترده ای علیه نهادها و افراد مظنون به استخدام جوانان برای شرکت در فعالیت های جهادی ، بامداد جمعه به خانه ها، نمازخانه ها و مساجد در سراسر کشور حمله کرد.

گزارش خبرگزاری اتریش بنقل از منابع پلیس حاکی است حدود ۲۰ حکم دستگیری نیز صادر شده، اما هنوز روشن نیست کسی دستگیر شده است یانه.

عملیات در وین و در شهرهای گراز و لینز، که حدود ۵۰۰ پلیس در آن شرکت داشتند، در پی دو سال تحقیق در باره چندین مظنون استخدام جوانان برای جنگ در سوریه صورت می گیرد. گزارش ها حاکی است یک واعظ بوسنیایی مظنون اصلی است.

روزنامه کرونن زایتونگ می گوید تحقیقات افزون بر استخدام رزمنده، کمک به جمع آوری پول برای گروه دولت اسلامی را نیز شامل می شود.

خبرگزاری فرانسه می گوید منابع پلیس گزارش هایی را که حاکی است حملات پلیس ادامه دارد نه تائید کردندنه تکذیب. اما دفتر داستانی که عملیات را هماهنگ می کند گفت قرار است غروب جمعه یک کنفرانس خبری برگزار شود.

در گزارش خبرگزاری فرانسه بنقل از وزارت کشور اتریش گفته می شود تا کنون حدود ۱۵۰ نفر کشور را برای پیوستن به جهادی ها در عراق و سوریه ترک کرده اند، یازمانی که چنین قصدی داشتند متوقف شده اند.

XS
SM
MD
LG