لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۸

سرمايه گذاری برای کلاس های موسيقی در مدارس استراليا


سرمايه گذاری برای کلاس های موسيقی در مدارس استراليا
سرمايه گذاری برای کلاس های موسيقی در مدارس استراليا

بسياری معتقدند مدارس بايد علاوه بر خواندن و نوشتن، موسيقی هم به دانش آموزان خود آموزش دهند. اخيرا موسيقيدانان برجسته استراليا خواستار افزايش کلاس های موسيقی در مدارس کشور شده اند. خبرگزاری اسوپشيتد پرس گزارش زير را در اين مورد تهيه کرده است.

موسيقيدانان ارکستر استراليا که عموما در سالن های کنسرت برنامه اجرا می کنند، اکنون برای دانش آموزان يکی از مدارس استراليا می نوازند.

اين دانش آموزان تماشاچی به اندازه هر علاقمند ديگری، برای موسيقی ارزش قائل هستند. يکی از دانش آموزان می گويد شنيدن اين موسيقی من را بسيار خوشحال می کند و دوست دارم بنشينم و به آن گوش کنم.

گفته می شود هزينه داير کردن کلاس های موسيقی در تمام مدارس استراليا ممکن است به چند ميليون دلار برسد اما بسياری معتقدند اين سرمايه گذاری ارزشش را دارد.

موسسه «موسيقی کودکان استراليايی» موسيقيدانان برجسته اين کشور را گرد هم آورده تا با مذاکره با مقامات دولتی استراليا آنها را متقاعد کنند به موسيقی به اندازه ديگر موضوعات درسی اهميت بدهند.

دان سپِنسِر از اين موسسه می گويد ما از طريق موسيقی با دانش آموزان ارتباط برقرار می کنيم، برای آنها موقعيتی فراهم می کنيم تا از ديد ديگری به جهان بنگردند، رويا پردازی کنند و اميدوار باشند.

به نظر می آيد دانش آموزان اين مدرسه هم با دان سپِنسِر هم عقيده هستند. يکی از آنها می گويد، موسيقی را خيلی دوست دارد چراکه به او اجازه می دهد احساساتش را ابراز کند.

ريچارد تٌگنِتی، نوازنده ويولون، آهنگساز و رهبر ارکستر، بسيار هيجان زده است و می گويد نواختن در اين مدرسه به خوبی نواختن برای اپراخانه سيدنی است.

گفته ميشود کلاس های موسيقی، عملکرد تحصيلی در مدرسه و اعتماد به نفس دانش آموزان را افزايش داده است. معلمان اين مدرسه می گويند آغاز برنامه موسيقی باعث بهبود رفتار دانش آموزان و مهارت های يادگيری آنها شده است.

XS
SM
MD
LG