لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۴۶

استراليا: قاچاق انسان بطور هشدار دهنده ای رو به رشد است


استراليا: قاچاق انسان بطور هشدار دهنده ای رو به رشد است
استراليا: قاچاق انسان بطور هشدار دهنده ای رو به رشد است

مقامات استرالیایی می گویند قاچاق انسان در حال تبديل به یک روند رو به رشد و هشدار دهنده در آن کشور است.

مقامات می گویند که در حالی که تمرکز به طور عمده در قاچاق زنان خارجی به بازار روسپيگری در استرالیا بوده است؛ افزایش «بیگاری» در بخش های دیگر، مانند کارهای ساختمانی و تولید مشاهده می شود.

زنان اغلب از آسیا و شرق اروپا قاچاق می شوند. آنها اکثر با وعده کار با دست مزد بالا و یا تحصيل در دانشگاه ها فریب داده می شوند. اما مقامات می گویند در بیشتر موارد، آنها در نهایت مجبور می شوند به بردگی جنسی تن در دهند و یا به کار در شرايطی که کار اجباری یا نوعی بردگی محسوب می شود، بپردازند.

پلیس فدرال استرالیا در سراسر کشور برای کمک و آگاه کردن همکاران خود به شناسایی قربانیان و عاملین، انجمن هايی را برقرار می کنند. ولی اذعان دارند که مبارزه با اين جرايم دشوار است. پيدا کردن و محکوميت عاملين بندرت صورت ميگيرد چرا که قربانیان اغلب بدليل ترس از اخراج و یا تهدید علیه اعضای خانواده خود سخن نمی گويند.

گرچه هیچ اطلاعات دقيقی در مورد تعداد سالانه افراد قاچاق شده وجود ندارد، تخمین زده می شود که اين رقم به حدود هزار نفر بالغ می شود. اکثریت قریب به اتفاق قربانیان از سوی باندهای سازمان یافته جنایی وارد کشور میشوند، اما مقامات می گویند برخی از آنها توسط دوستان و اعضای خانواده خود قاچاق می شوند.

XS
SM
MD
LG