لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۰

نوجوان استرالیایی مشهور به «پسر تخم‌مرغی» صدهزار دلار به خانواده مسلمانان کشته شده در نیوزیلند کمک کرد


ویل کانلی «پسر تخم‌مرغی» نزدیک به ۱۰۰ هزار دلار استرالیا که برای او جمع آوری شده بود، به قربانیان تیراندازی مسجد نیوزیلند بخشید.
ویل کانلی «پسر تخم‌مرغی» نزدیک به ۱۰۰ هزار دلار استرالیا که برای او جمع آوری شده بود، به قربانیان تیراندازی مسجد نیوزیلند بخشید.

«ویل کانلی» نوجوان ۱۷ ساله استرالیایی که به «پسر تخم‌مرغی» مشهور است، نزدیک صدهزار دلار استرالیا به خانواده قربانیان تیراندازی به دو مسجد در نیوزیلند کمک کرد.

اسفند ماه سال گذشته یک مرد استرالیایی با انگیزه‌های نژادپرستانه به دو مسجد در شهر کرایست چرچ در نیوزیلند حمله کرد. در جریان این حمله ۵۱ تن کشته و ده‌ها نفر مجروح شدند.

بعد از این حمله، «راسر آنینگ» سناتور استرالیایی مهاجرت مسلمانان را دلیل اصلی حملات تروریستی نیوزیلند دانسته بود و نوشت «آیا هنوز کسی هست که درباره ارتباط میان مهاجرت مسلمانان و خشونت بحثی داشته باشد؟»

فریزر انینگ
فریزر انینگ

این اظهارنظر موجی از خشم را همراه شد و بعد از آن بود که «ویل کانلی» نوجوان ۱۷ ساله در حاشیه نشستی، بر سر این سیاستمدار راست گرای استرالیا تخم مرغی شکست. سناتور آنینگ به او سیلی زد و پلیس کانلی را موقت دستگیر کرد.

بعد از این ماجرا «کانلی» در فضای مجازی مورد حمایت قرار گرفت و حتی یک صفحه برای جمع آوری پول برای او ساخته شد تا هزینه های حقوقی و وکیل را بدهد اما «ویل کانلی» تصمیم گرفت که این پول را به جای استفاده خود، به قربانیان مسلمان حمله نیوزیلند بدهد.

کانلی، ۱۷ ساله، نوشت: «تصمیم گرفتم که تمام این پول را برای کمک به قربانیان قتل عام ببخشم.»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG