لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۵۱

استرالیا از ضرورت تغییر در سازمان بهداشت جهانی دفاع می‌کند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا، می‌گوید کشورش با دیگر کشورهای هم نظر بر سر اعمال تغییرات در «سازمان بهداشت جهانی» همکاری خواهد کرد.

موریسون گفت که اگر چه استرالیا به حمایت از فعالیت های آن سازمان در منطقه اقیانوس آرام ادامه می دهد، اما در این زمینه که سازمان بهداشت جهانی نیاز به بازنگری دارد، با ایالات متحده موافق است.

موریسون افزود: «من فکر می‌کنم آن چه در راس این سازمان ها رخ می‌دهد و چگونگی عملکرد آنها نیاز به تغییر دارد و استرالیا به دفاع از ضرورت اعمال این تغییرات با کشورهایی که نگرانی‌های مشترکی با ما دارند، ادامه خواهد داد. آن چه ایالات متحده در نهایت درباره کمک های مالی‌اش تصمیم خواهد گرفت به خودش مربوط است. ما به یقین خواهان مشاهده تغییرات مثبت در یک رشته مناسبات در سازمان بهداشت جهانی هستیم و به تلاش برای رسیدن به آنها ادامه می‌دهیم.»

پرزیدنت دونالد ترامپ به دولت خود دستور داده است پرداخت کمک های مالی به سازمان بهداشت جهانی متوقف شود. رئیس جمهوری آمریکا می گوید آن سازمان گزارش های اولیه درست و کافی درباره ویروس کرونا ارائه نداد.

موریسون همچنین اعلام کرد پارلمان استرالیا از ۱۲ تا ۱۴ ماه مه برای امور معمول قانونگذاری و بعضی لوایح مرتبط با ویروس کرونا تشکیل جلسه خواهد داد.

مقامات مسئول در سیدنی سه ساحل تفریحی را که روز دوشنبه برای ورزش به روی عموم باز شده بود پس از بی اعتنایی مردم به فاصله گذاری اجتماعی دوباره تعطیل کردند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG