لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۵۰

پلیس استرالیا برقع زنان را بر می دارد


پلیس استرالیا برقع زنان را بر می دارد
پلیس استرالیا برقع زنان را بر می دارد

نیو سات ویلز پر جمعیت ترین ایالت استرالیا قانونی را تصویب کرده که به پلیس اجازه می دهد از زنان مسلمان بخواهد برقع خود را بردارند.

این قانون پس از آن تصویب شد که پلیس برای بازجویی از یک زن مسلمان مظنون به مصرف الکل خواست تا برقع خود را بردارد اما با مقاومت وی روبرو شد.

فرماندار ساوت ویلز می گوید قانون جدید باید زمینه انجام وظیفه پلیس را فراهم سازد. گروه های اسلام گرای محلی می گویند تا زمانی که ماموران پلیس با احترام با زنان برخورد کنند، از قانون اطاعت خواهند کرد.

از سوی دیگر برقع در زلاند نو نیز به یک مقوله سیاسی تبدیل شده است. در آنجا زنان سعودی دو بار به دلیل داشتن حجاب ناچار شده اند از اتوبوس پیاده شوند.

نخست وزیر زلاند نو تاکید کرده که با وجود چنین اقدام هایی این کشور یک جامعه شکیبا و فراگیر است. وی می گوید زنان به دلیل داشتن برقع و روبنده نباید هدف تبعیض قرار گیرند و نیازی نیست زلاند نو از فرانسه تقلید کند.

شهرام اکبرزاده، استاد بررسی امور سیاسی آسیا در دانشگاه ملبورن، به صدای آمریکا می گوید چنین رویدادهایی برآیند هراس از تروریست هاست و متاسفانه مسایل مسلمانان را به گونه ای منفی منعکس می کند.

XS
SM
MD
LG