لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۰۶

کارشناسان دلیل نقص فنی ایرباس ۳۸۰ کونتاس را جستجو می کنند


کارشناسان دلیل نقص فنی ایرباس ۳۸۰ کونتاس را جستجو می کنند
کارشناسان دلیل نقص فنی ایرباس ۳۸۰ کونتاس را جستجو می کنند

مقامات ایمنی هوایی در استرالیا درباره از کار افتادن موتور یکی از جمبو جت های شرکت هواپیمایی «کونتاس»، که آنرا ناچار ساخت به یک فرود اضطراری در سنگاپور دست بزند، تحقیق می کنند.
در پی از کارافتادن یکی از چهار موتور هواپیمای ایرباس ۳۸۰، دقایقی پس از برخاستن از فرودگاه، کونتاس ناوگان شش هواپیمای ارباس را متوقف ساخت. هواپیما، که بزرگترین جت مسافری جهان است، بعد از آن که خلبان بنزین هایش را برای کاهش وزن آن خالی کرد، بسلامت به سنگاپور بازگشت. مقامات کونتاس گفتند هیچ یک از ۴۵۹ مسافر و خدمه هواپیما آسیب ندیدند.
مسافران می گویند صدای انفجار بلندی را شنیدید و بعد دودی را که از موتور آسیب دیده در بال چپ هواپیما بیرون می زد دیدند. عکس های هواپیما پس از فرود موتور سوخته و سیاه شده را با بخشی ازپوشش آن که کنده شده بود نشان می داد.
مدیرکل کونتاس در سیدنی به خبرنگاران گفت شرکت تمام پروازهای ایرباس ۳۸۰ را متوقف ساخته است، تا مطمئن شود تمام اطلاعات مربوط به حادثه را در اختیار دارد.
هنوز علت از کار افتادن موتور معلوم نشده است.
شرکت ایرباس - سازنده فرانسوی هواپیما - و شرکت بریتانیایی رولز رویس - سازنده موتور - گفتند آنها برای پی بردن به علت حادثه به کارشناسان ایمنی هوایی از سنگاپور و نقاط دیگر ملحق خواهند شد.

XS
SM
MD
LG