لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۲

آنگ سان سوچی به رهبری لیگ ملی دمکراسی برگزیده شد


در برمه، آنگ سان سوچی رهبر اپوزیسیون حزبی موسوم به لیگ ملی دمکراسی، در آغاز تشکیل کنگره این حزب، که خود واقعه ای تاریخی محسوب می شود، به ریاست هیات جدید اجرائی حزب برگزیده شده است .

صدها نماینده از نقاط مختلف برمه، امروز، یکشنبه، به اتفاق آرا، این زندانی سیاسی پیشین را به ریاست کمیته مرکزی ۱۲۰ نفری حزبش، انتخاب کردند.

در ۲۵ سالی که از تاسیس لیگ ملی دمکراسی می گذرد، این نخستین باری است که کنگره آن جلساتی سه روزه در یانگون، پایتخت برمه، برگزار می کند.

او که برنده جایزه صلح نوبل است ، روز شنبه از نمایندگان شرکت کننده در کنگره حزبش خواستار انتخاب رهبرانی جدید و هماهنگ با اوضاع و احوال کنونی شده بود.

تحلیلگران می گویند لیگ ملی دمکراسی، که اختصارا ان ال دی نیز نامیده می شود، توسط گروهی از فعالانی اداره شده است که اکنون در سنین ۸۰ و ۹۰ سالگی هستند، و به رغم ضعف های جسمانی، مایل نیستند راه را به روی نسلی جدید از رهبران باز کنند.

چهار عضو از این گروه به اتهام تلاش برای اعمال نفوذ در رای گیری، از شرکت در کنگره منع شده اند.

لیگ ملی دمکراسی برای کسب آمادگی شرکت در انتخابات سال ۲۰۱۵ فعلا سرگرم بازسازی زیربنای این حزب است.

تحلیلگران در مورد آماده بودن لیگ ملی دمکراسی برای اداره کشوری فقیر که سیستم های اقتصادی ،آموزشی ودرمانی آن توسط دیکتاتوری فاسد نظامی سابق به نابودی کشانده شده است، شک و تردید دارند.
XS
SM
MD
LG