لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۱۲

گفتگوی تلفنی پرزیدنت ترامپ و پادشاه عربستان درباه حمله به سوریه


خبرگزاری رسمی عربستان سعودی خبر از گفت وگوی تلفنی پرزیدنت دونالد ترامپ و ملک سلمان، پادشاه عربستان سعودی، داد که در آن این دو رهبر به گفتگو درباره حمله موشکی اخیر آمریکا به پایگاه هوایی سوریه پرداخته اند.

بنا به خبرگزاری رسمی عربستان سعودی، ملک سلمان، پادشاه عربستان، و پرزیدنت ترامپ روز جمعه ۱۸ فروردین در مکالمه ای تلفنی درباره حمله اخیر آمریکا به سوریه صحبت کردند.

ملک سلمان در مکالمه تلفنی با پرزیدنت ترامپ، به او به خاطر «تصمیم شجاعانه» اش در حمله به پایگاه هوایی الشعیرات در سوریه تبریک گفت.

عربستان سعوی معتقد است که حمله موشکی آمریکا به این پایگاه، پاسخی مناسب به «جرایم این رژیم علیه مردمش» است که به خاطر شکست جامعه بین المللی در توقف این جنایتها رخ داده است.

بنا به گزارش شبکه ای‌بی‌سی، هدف پنجاه موشک شلیک شده، پایگاه هوایی الشعیرات در حمص بود که در اختیار نیروهای بشار اسد است. دلیل حمله به این پایگاه این بوده که آمریکا معتقد است حمله شیمیایی چند روز پیش در ادلب از این مکان صورت گرفته است.

عربستان سعودی از منتقدان سرسخت بشار اسد است و از شورشیان سنی در حال مبارزه با اسد پشتیبانی می کند. در حال حاضر، حاکمان سنی عربستان سعودی بر سر غلبه در منطقه وارد جنگ قدرت با رژیم شیعه ایران شده اند. به همین خاطر، عربستان سعودی، حمایت رژیم ایران از دولت بشار اسد را تهدیدی عمده در منطقه تلقی می کند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG