لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۰۹

حراج ملاقات با نلسون ماندلا دربرنامه جمع آوری اعانه یک بنیاد خیریه مورد اعتراض بنیاد ماندلا قرار گرفت


Charleze Therone and a woman kiss for 7 seconds
Charleze Therone and a woman kiss for 7 seconds

حراج جلسه ملاقاتی با نلسون ماندلا، رئیس جمهورپیشین آفریقای جنوبی و رهبر مبارزات ضد نژادپرستی در این کشورکه در یک برنامه جمع آوری اعانه برای یک بنیاد خیریه در شهر سن فرانسیسکو توسط ستاره هالیوود«چارلیز ترون» انجام شد مورد اعتراض بنیاد ماندلا قرارگرفت.

مقامات مسئول در بنیاد نلسون ماندلا، چارلیزترون، ستاره ۳۴ ساله اهل آفریقای جنوبی را متهم کردند که اوبدون دریافت اجازه از سوی این بنیاد، دریک حراج در مراسم جمع آوری اعانه برای سازمان خیریه ای درشمال کالیفرنیا، قول ملاقات با نلسون ماندلا و شرکت درمسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۱۰ درآفریقای جنوبی را به مبلغ ۱۴۰هزاردلار فروخته است.

اخبارمربوط به این واقعه هنگامی تبدیل به یک رویداد خبری شد که چارلیزترون قول یک بوسه ۷ ثانیه ای برلبان خود را نیز به این مجموعه حراجی غیرمتعارف اضافه کرد و سپس عکس هایی از بوسه او برلبان بانوی نیکوکاری که مبلغ ۱۴۰ هزاردلاری را پرداخته بود به سراسرجهان مخابره شد. این زن خیر درنظردارد تا درسال ۲۰۱۰ و همزمان با برگزاری مسابقات فوتبال جام جهانی درآفریقای جنوبی با نلسون ماندلای ۹۱ ساله ملاقات کند اما بنیاد ماندلا این ملاقات را به این دلیل که درخواست آن ازپیش از مراسم خیریه با آنان درمیان گذاشته نشده است غیرممکن خواند. این بنیاد هم چنین اعلام کرد که هرگونه درخواست مشابه ازسوی چارلیزترون را درآینده مد نظرقرارخواهد داد.

نلسون ماندلا به علت کهولت سن ازشرکت در اجتماعات و ملاقات با عموم مردم خودداری می کند وفرصت ملاقات با او به آسانی میسرنیست. حتی بنیادهای خیریه وابسته به بنیاد نلسون ماندلا نیز اجازه به حراج گذاشتن ملاقات با او را ندارند. آقای دنگور، سخنگوی ماندلا درمورد عملکرد چارلیزترون که محبوب ترین ستاره سینمای هالیوود درآفریقای جنوبی به شمار می رود گفت:«ما آرزوی موفقیت روزافزون خانم ترون را درانجام کارهای نیکوکارانه داریم.»

چارلیزترون درمزرعه ای درنزدیکی شهر«بنونی» دراستان «گاتنگ» آفریقای جنوبی به دنیا آمده و بزرگ شده است. او دراوائل دهه ۹۰ میلادی با شرکت در چند فیلم پرفروش هالیوود از جمله«قوانین خانه سایدر» و«وکالت شیطان» به معروفیتی جهانی رسید. ترون درسال ۲۰۰۴ پس از برنده شدن جایزه اسکار بهترین بازیگرنقش اول زن برای ایفای نقش درفیلم«مانستر» به آفریقای جنوبی بازگشت ومورد استقبال نلسون ماندلا قرارگرفت و هنگامی که با این نماد ضد آپارتاید آفریقا روبروشد چنان تحت تاثیرقرارگرفت که به گریه افتاد و به ماندلا گفت:«من شما را بی نهایت دوست می دارم.»

علیرغم ضعف و شرایط مزاجی نامساعد کنونی نلسون ماندلا، مسئولان بنیاد او می کوشند تا حتی الامکان به فعالیت های خیرانه این سازمان باحضوراو ادامه دهند وآقای ماندلا نیزکه هم اکنون در ژوهانسبورگ درکنار همسر سوم خود«گراسا مارشل » زندگی می کند گاه دربرخی از این گردهم آیی ها شرکت دارد.

XS
SM
MD
LG