لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۵۹

آتلانتيس آخرين سفر خود را به فضا آغاز می کند


آتلانتيس آخرين سفر خود را به فضا آغاز می کند
آتلانتيس آخرين سفر خود را به فضا آغاز می کند

فضاپیمای آتلانتیس امروز، جمعه، در پرتابی تاریخی آخرین پرواز خود به فضا و به سوی ایستگاه بین المللی فضایی را آغاز می کند. با این پرواز فصلی از کتاب اکتشافات فضایی سازمان هوا فضا نوردی ایالات متحده «ناسا» به پایان می رسد.

فضانوردان سفینه آتلانتیس وارد مرکز فضایی کندی در فلوریدا شده اند و جهانگردان و علاقمندانی که مایلند شاهد پرواز تاریخی آتلانتیس باشند نیز گروه گروه وارد میشوند.

پرواز آتلانتیس جمعیت زیادی را به خود جلب می کند و انتظار می رود بیش از نیم میلیون نفر برای مشاهده پرواز آتلانتیس در اطراف مرکز فضایی کندی گرد آیند. یرا پس از این پرواز ناسا سفینه را از رده خارج خواهد کرد.

يکی از کسانی که به مرکز فضايی کندی آمده است می گويد: «من در اوهایو آموزگار کودکستان هستم و پرتاب اخیر سفینه را با شاگردانم در تلویزیون دیدیم. تصمیم گرفتم با دو پسرم برای دیدن ان به اینجا بیایم.»

برای کسانی که می خواهند شاهد صد و سی و پنجمین و آخرین پرواز سفینه آمریکا باشند هر چالشی کوچک است.

وی می گويد: «مهم نیست اگر از وسط پل آن را ببینم. یا یک مکان کوچک در جاده. این فرصت بزرگی برای بچه های من است. می خواهم آن ها در آینده بگویند من به چشم خودم آن را دیدم. وقتی این برنامه سی سال پیش شروع شد من یک بچه بودم و آرزو داشتم پرتاب سفینه را به چشم ببینم.»

فضانوردان روز چهارم ژوییه که روز استقلال آمریکاست به مرکز فضایی کندی آمدند و بسیار مشتاق این پرواز هستند و ناسا با این پرواز آتلانتیس آرزو های بسیاری را برآورده می کند.

XS
SM
MD
LG