لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۳۶

بازداشت چند پستچی طمع‌کار در آتلانتا به جرم گرفتن رشوه برای انتقال مواد مخدر


اتومبیل سرویس پست آمریکا- آرشیو
اتومبیل سرویس پست آمریکا- آرشیو

دادستان فدرال آمریکا روز چهارشنبه گفت، ۱۶ کارمند پست خانه هایی در شهر آتلانتا و محله های اطراف در ایالت جورجیا، در ازای رشوه، بسته های کوکائین تحویل می دادند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتد پرس، این کارکنان در قبال رشوه ای که دریافت می کردند، آدرس مخصوصی را در اختیار قاچاقچیان قرار می دادند که می شد بسته مواد مخدر را به آن پست کرد و بعد پستچی ها بسته ها را به در خانه فردی که ظاهراً دلال و فروشنده مواد مخدر بود، تحویل می دادند .

به گفته دفتر دادستان ایالات متحده آمریکا در آتلانتا، آنها با استفاده از سیستم پستی آمریکا چندین کیلوگرم کوکائین را به این ناحیه پست کردند.

تمام این عملیات یک پروژه اداره پلیس بود. در واقع دلالان مواد مخدر با پلیس کار می کردند و بسته ها حاوی مواد مخدر دروغین بود.

جان هورن، دادستان ایالات متحده آمریکا در آتلانتا گفت: «کارمندان اداره پست، افراد قابل اعتمادی هستند که به اجتماع و به در خانه های ما می آیند و ما شهروندان تماس مستقیم دارند. متهمین در این مورد، این اعتماد را به کسانی که فکر می کردند قاچاقچی و دلال مواد مخدر هستند، فروختند. برای کمی پول در جیبشان، حاضر شدند نه تنها خودشان، بلکه شهروندان را با آوردن مواد مخدر به منطقه، در خطر قرار دهند.»

پال بومن، نماینده ویژه اداره پست منطقه آتلانتا گفت: «درحالیکه بیشتر کارمندان اداره پست آمریکا مردمی سخت کوش و قابل اعتماد هستند و خودشان را وقف تحویل پست کرده و هیچوقت فکر بزه کاری به فکرشان خطور نمی کند، ولی این تعداد انگشت شمار حاضر شدند این اعتماد را بشکنند.»

کسانی که در این عملیات دستگیر و متهم شناخته شدند، ۱۵ پستچی و یک کارمند پشت پیشخوان پستخانه بودند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG