لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۳۵

مدال برنز حدادی، شروع کار ایران


مدال برنز حدادی، شروع کار ایران
مدال برنز حدادی، شروع کار ایران

احسان حدادی نخستین مدال برنز ایران در رقابتهای دو ومیدانی قهرمانی جهان را کسب کرد.

در چهارمین روز رقابتهای دو و میدانی قهرمانی جهان که در دایگوی کره جنوبی برگزار میشود، امروز در فینال پرتاب دیسک، احسان حدادی قهرمان و رکورددارآسیا در دومین حضورش در رقابتهای جهانی موفق شد با ثبت رکورد ۶۶ متر و ۸ سانتی متر، در مکان سوم رقابتهای جهانی بایستد و نخستین بار مدال برنز رقابتهای جهانی را برای ایران کسب کند. در این رقابت روبرت هارتینگ دارنده مدال طلای ۲۰۰۹ جهان از آلمان با ۶۸ متر و ۹۷ سانتی متر در مکان نخست ایستاد و گرد کاتنر رکوردار و قهرمان جهان و المپيك از استونی با ۶۶ متر و ۹۵ سانتی متر در مکان های اول و دوم قرار گرفت. حدادی در اولین حضورش در مسابقات ۲۰۰۷ اوزاکای ژاپن هفتم جهان شد ولی در رقابتهای ۲۰۰۹ برلین بدلیل آسیب دیدگی مسابقه نداد. احسان حدادي پیش از کسب نخستين مدال برنزجهانی دووميداني ایران دیروز جواز حضور در المپیک۲۰۱۲ لندن را بدست آورده بود.

اما بغیر از مدال برنز احسان حدادی چهارمین روز مسابقات دو و میدانی قهرمانی جهان همچنان با پیشتازی آمریکا در جدول مدالها دنبال شد.

در سیزدهمین دوره رقابتهای دو ومیدانی قهرمانی جهان در دایگوی کره جنوبی و در دوی ۴۰۰ متر مردان رقابت نزدیکی بین نماینده آمریکا با دونده ای از گرانادا همه توجه ها را بخود جلب کرده بود. در رقابتی که تنها چند صدم ثانیه چهره قهرمان را تعیین کرد. کیرانی جیمز در زمان ۴۴ ثانیه و ۶۰ صدم ثانیه به کار خود خاتمه داد ومدال طلای این رشته را به دست آورد. لا شان مریت آمریکایی و کوین بورلی بلژیکی هم رده های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.در فینال ۸۰۰ متر مردان هم دیوید لکوتا رودیشای کنیایی با ثبت زمان یک دقیقه و ۴۳ ثانیه و ۹۱ صدم ثانیه به مقام نخست رسید و ابوبکر کاکی سودانی و یوریلی بورزاکوفسکی روس هم مدالهای نقره و برنز را به دست آوردند. همچنین در هفت گانه زنان، تاتیانا چرنووای روس با کسب ۶۸۸۰ امتیاز به مقام نخست رسید و پس از او جسیکا انیس انگلیسی و جنیفر اوئِسِر آلمانی به ترتیب دوم و سوم شدند. در دوی سه هزار متر با مانع زنان هم دونده روس مدال طلا را به دست آورد. یولیا زاریپووا با زمان ۹ دقیقه و ۷ دقیقه و ۳ ثانیه زودتر از دیگران از خط پایان گذشت تا به گردن آویز طلا دست یابد. حبیبا غریبی تونسی و میلکا چیوا از کنیا مدالهای نقره و برنز را به دست آوردند. آخرین ماده روز چهارم پرش با نیزه زنان بود. فابیانا مورر برزیلی با پرشی به ارتفاع چهار متر و ۸۵ سانتی متر مدال خوش رنگ طلا را به دست آورد و پس از اونمانیدگان آلمان و روسیه دوم و سوم شدند.

XS
SM
MD
LG