لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۴

گزارشگر صدای آمریکا در پاکستان کشته شد


گزارشگر صدای آمریکا در پاکستان کشته شد
گزارشگر صدای آمریکا در پاکستان کشته شد

محرم خان عاطف، ۴۰ ساله، گزارشگر رادیو دیوای صدای آمریکا، روز سه شنبه در مسجدی در نزدیکی خانه اش در شب قدر هدف گلوله قرار گرفت. شهر شب قدر در ۳۵ کیلومتری پیشاور قرار دارد.

به گزارش پلیس محلی، دو موتور سوار به هنگام نماز مغرب وارد مسجد شدند. یکی از آنها به محل نمازگزاران رفت و پس از تیراندازی به سر محرم عاطف از محل گریخت. گزارشگر مضروب به بیمارستان منتقل شد اما براثر شدت جراحت فوت کرد.

احسان الله احسان، یکی از سخنگویان پاکستانی گروه طالبان، در گفت و گو با خبرنگاران این گروه را مسئول ترور گزارشگر صدای آمریکا اعلام کرد.

دوستان آقای عاطف به صدای آمریکا گفته اند که روزنامه نگار مقتول پیش تر تهدیدهایی از طالبان دریافت کرده بود و به همین دلیل مجبور شده بود همراه با خانواده اش به شهر شب قدر نقل مکان کند.

محرم خان عاطف با شبکه تلویزیونی خصوصی پاکستانی به نام دنیا نیز همکاری می کرد. فعالان حقوق رسانه ای قتل عاطف را محکوم کرده و از دولت پاکستان به خاطر عدم حمایت کافی از روزنامه نگاران انتقاد کرده اند.

سازمان گزارشگران بدون مرز دو سال پیاپی پاکستان را مرگبارترین کشور برای روزنامه نگاران معرفی کرده است. در سال ۲۰۱۱ در پاکستان ۱۰ روزنامه نگار کشته شدند.

XS
SM
MD
LG