لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۴۲

شمار جانباختگان سیل در ایالت کنتاکی آمریکا به ۲۵ نفر افزایش یافت


سیل کنتاکی- ژوئیه ۲۰۲۲
سیل کنتاکی- ژوئیه ۲۰۲۲

شمار جانباختگان سیل و رانش زمین در ایالت کنتاکی آمریکا دست‌کم ۲۵ نفر اعلام شد. در میان قربانیان سیلاب، شش کودک هستند. اندی بشیر فرماندار ایالت پس از بازدید منطقه آسیب دیده، گفت این بدترین فاجعه کنتاکی در طول چند دهه گذشته بوده است.

امدادگران با قایق و هلیکوپتر خانه به خانه در جستجوی افرادی هستند که در سیلاب گرفتار شده اند. جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا با اعلام وضعیت اضطراری در کنتاکی فرمان ارسال کمک های دولت فدرال را صادر کرد.

منطقه پِری در شرق این ایالت بیشترین آسیب را از سیل و رانش زمین دیده است.

سرعت و قدرت سیل به قدری شدید و سریع گزارش شده است که ساکنان منطقه فرصت اندکی برای فرار داشته‌اند . فرماندار کنتاکی اعلام کرد عملیات امداد و نجات از طریق هوا و زمین آغاز شده است و انتظار می‌رود سطح آب حداقل برای ۲۴ ساعت بالاتر نرود .

سرویس ملی هواشناسی هم هشدار داده است که طوفانی شدید در بخش‌هایی از سنت لوئیس و میسوری در پیش خواهد بود که می‌تواند به وخامت اوضاع بیافزاید .

در همین حال رعد و برق و باران شدید در مرکز نوادا در روز پنجشنبه منجر به جاری شدن سیل شد و خیابان‌ها و کازینوهای لاس‌وگاس را مملو از آب کرد. رعد و برق و تگرگ کوچک نیز در ترکیب طوفانی بود که به مقصد مهم سفر تابستانی در غرب آمریکا حمله کرد .

انتظار می‌رود شدت طوفان در روز جمعه افزایش یابد.

XS
SM
MD
LG