لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۳۸

شکست تجاری «آسورا» پرخرج ترین فیلم سینمای چین


پرخرج ترین فیلم تولیدی سینمای چین شکست سختی در گیشه خورد و اکرانش پس از تنها یک هفته در این کشور متوقف شد.

این اثر حادثه ای «آسورا» نام دارد و بر اساس یکی از افسانه های کهن تبتی ساخته شده است.

نام فیلم «آسورا» از روی یک موجود سه سر در اسطوره‌ شناسی بودایی گرفته شده و داستانش روایتگر چوپانی ۱۸ ساله با بازی «وو لی» است که به عنوان یکی از سرهای این موجود حلول کرده و قصد دارد به بهشت حمله کند.

فیلم محصول شرکت «علی بابا» است؛ در آن تعدادی از ستاره های بزرگ سینمای چین بازی می کنند و تولیدش بیش از یکصد میلیون دلار هزینه داشته است.

این در حالی است که میزان فروش آسورا در سینماهای زنجیره ای چین در هفته نخست اکران فقط هشت میلیون دلار بود که رقم ناچیزی است.

تهیه کنندگان باور داشتند این اثر تحول بزرگی در سینمای چین ایجاد می کند و رقیب جدی برای فیلم های آمریکایی خواهد بود.

ولی ناکامی آسورا در گیشه نشان داد سینمای چین علی رغم هزینه زیاد هنوز در جذب مخاطب داخلی موفق نبوده و فاصله زیادی با هالیوود دارد.

در سالهای اخیر چین سرمایه گذاری زیادی در این عرصه داشته و دولت با هدف تقویت سینمای بومی تسهیلات زیادی برای شرکت های فیلمسازی داخلی ایجاد کرده است.

با این حال فیلمهای پرخرج چینی تاکنون موفقیت چندانی نداشتند و حتی با وجود استفاده از بازیگران مشهور هالیوودی در گیشه شکست خورده ند.

«دیوار بزرگ» با بازی مت دیمون هنرمند مشهور آمریکایی یکی از این آثار پرهزینه بود که فروش زیادی نداشت و با انتقادهای بسیاری مواجه شد.

این در حالی است که تهیه کنندگان آسورا تبلیغات منفی سازمان دهی شده را علت اصلی ناکامی فیلم در گیشه معرفی کردند. به گفته آنها جریانی مشکوک با تقلب و تغییر امتیازات این اثر در سایتهای سینمایی باعث عدم استقبال تماشاگران شده است.

شرکت فیلمسازی علی بابا اعلام کرده آسورا پس از تدوین دوباره و انجام برخی اصلاحات در آینده نزدیک دوباره اکران می شود؛ هر چند که به گفته برخی از نویسنده های هنری این ادعا نادرست است و این فیلم بزودی از طریق شبکه های تولید محصولات دیجیتالی عرضه می شود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG