لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۱

پرخاش نژادپرستانه یکی از طرفداران ترامپ به زن آسوری ایرانی تبار، خبرساز شد


روزنامه بریتانیایی دیلی میل در وب سایت خود ویدیویی از یک زن آمریکایی آسوری ‌ایرانی‌تبار بنام ایوت لولهام را نمایش داده است که می‌گوید هنگام رفتن به خانه از سرکار در مترو با پرخاش خشن و توهین آمیز نژادپرستانه یک زن روبرو شده است.

به گفته این زن آسوری ایرانی تبار، زنی که در مترو پرخاش کرده او را تروریست خاورمیانه‌ای خطاب کرده و گفته که ممکن است توسط دولت دونالد ترامپ از آمریکا اخراج شود و او برای عملی شدن این کار دعا می‌کند.

خانم لولهام گفت که هنگامی با پرخاش آن زن روبرو شد که تلفنی با زبان آسوری با پدرش صحبت می‌کرد تا درخواست کند او را از ایستگاه مترو با خودرو به خانه ببرد. به گفته او، زن پرخاشگر ضمن توهین به او با جملاتی نظیر «تو زشت و شیطان صفت هستی»، گفته بود که او با حرف زدن به این زبان قانون شکنی می‌کند.

به گفته خانم لولهام، او پس از مواجه شدن با پرخاش این زن، تصمیم گرفت جریان را با دوربین همان تلفن ضبط کند، که به گزارش دیلی میل، تا عصر جمعه ۲۱، بیش از ۴۷ هزار بار در فیس‌بوک به اشتراک گذاشته شد.

دیلی میل نوشته است که خانم لولهام بعدا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی ان بی سی گفت هیچ کاری نکرده بود که باعث تحریک این زن شود. یک شبکه تلویزیونی ای‌بی‌سی هم پس از آنکه ویدیو از رسانه‌های دیگر پخش شد به نقل از کسانی که زن پرخاشگر را شناخته بودند، وی را بیماری روانی معرفی کرد که نگران سلامتی اش هستند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG