لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۴۶

اولین سفر بعد از آغاز بحران سوریه؛ بشار اسد در مسکو با پوتین دیدار کرد


اولین سفر بعد از آغاز بحران سوریه؛ بشار اسد در مسکو با پوتین دیدار کرد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:51 0:00

رسانه های روسیه با انتشار عکسهایی، از سفر غیر منتظره بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه به مسکو خبر داده اند. دیمتری پسکوف، سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه اعلام کرد این دیدار شامگاه سه شنبه در کرملین صورت گرفته است.

سخنگوی کرملین توضیح نداد اسد آیا همچنان در مسکو است یا خیر. این اولین سفر بشار اسد به خارج از سوریه بعد از آغاز بحران در این کشور از سال ۱۳۸۹ است.

سفر اسد به مسکو، بیست روز بعد از شروع حمله هوایی روسیه به مواضع داعش صورت گرفته است. این حملات با انتقادهایی از سوی مخالفان اسد و برخی دولت های غربی روبرو شده است. ارتش آزاد سوریه که گروه مخالف بشار اسد است، اعلام کرده روسیه در حملات موشکی، تنها داعش را هدف نگرفته و برخی گروه های مخالف اسد را نیز مورد حمله قرار داده است.

رجب صفروف، مدیر مرکز مطالعات معاصر ایران
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:04:29 0:00

رسانه های روسیه تایید کرده اند که دو رئیس جمهوری دو کشور درباره حملات موشکی روسیه در سوریه و همچنین پشتیبانی از این عملیات نظامی گفت و گو کرده اند.

در تازه ترین تحول در سوریه، ارتش سوریه با حمایت گروه هایی از حزب الله و ایران عملیات زمینی عظیمی در شمال این کشور آغاز کرده است. در حالیکه رقه و مناطق شمالی در اختیار داعش است، ارتش دولتی سوریه امیدوار است شهرهای حلب و حمص را از دست آنها خارج کند.

XS
SM
MD
LG