لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۴۴

اعطای مدال انجمن حقوق بین‌الملل آمریکا به رویا برومند


خواهران برومند
خواهران برومند

انجمن حقوق بین‌الملل آمریکا با اهدای مدال سال ۲۰۲۴ میلادی «گولر تی. بوچر»، از رویا برومند، مدیر اجرایی مرکز حقوق بشر عبدالرحمن برومند تقدیر کرد.

به گزارش صفحه اینستاگرام بنیاد برومند، مدال «گولر تی. بوچر» برای تعهد خانم برومند به «ارتقای حقوق بشر و دموکراسی در ایران» اهدا شده است.

اهدا کنندگان این جایزه معتبر همچنین از مدیر اجرایی بنیاد برومند به خاطر «تهیه گزارش های دقیق و بی طرفانه از نقض حقوق بشر و در خدمت عدالت و پاسخ گویی تحت قوانین بین المللی» تقدیر کردند.

گولر تی. بوچر حقوق‌دان برجسته آفریقایی-آمریکایی و استاد حقوق بین‌الملل دانشکده حقوق هاروارد بود. خانم بوچر به عنوان مدیر آفریقا در آژانس توسعه بین‌المللی ایالات متحده خدمت کرده و یکی از پیشگامان تلاش برای مبارزه با قحطی و گرسنگی در آفریقا بود.
انجمن حقوق بین‌المللی آمریکا همه ساله از ۱۹۹۷ مدال گولر تی. بوچر را به افراد برجسته بین‌المللی به دلیل «سهم آنان در توسعه یا تحقق موثر حقوق بین‌المللی بشر» اعطا می‌کند.

بنیاد «عبدالرحمن برومند»، نهادی غیر انتفاعی و غیر دولتی است که برای پیشبرد حقوق بشر و دموکراسی در ایران پایه‌گذاری شده است.

هدف از تاسیس این بنیاد، «تضمین و حفظ تمامی حقوق بشر برای همۀ ایرانیان بدون هیچ تبعیضی» اعلام شده است.

این بنیاد پس از قتل عبدالرحمن برومند در پاریس، توسط فرزندان او، رویا و لادن برومند تاسیس شد.

عبدالرحمن برومند، یکی از فعالان سیاسی ایرانی و رئیس هیئت اجرائی نهضت مقاومت ملی ایران بود که در روز ۲۹ فروردین ۱۳۷۰ خورشیدی در مقابل آسانسور منزل مسکونی خود در پاریس با ضربات چاقو به قتل رسید.

XS
SM
MD
LG