لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۴۴

افزایش حضور آسیایی تبارها در ارتش آمریکا


جوانان آسیایی تبار آمریکایی در ارتش
جوانان آسیایی تبار آمریکایی در ارتش

داوطلبان ارتش آمريکا، همانند ايالات متحده آمريکا، از اقوام مختلف تشکيل شده است. ولی آمريکاييان آسيایی تبار نسبت به سايرین معمولاً کمتر دواطلب خدمت در ارتش آمريکا بوده اند. اما اخيراً بر تعداد اين داوطلبان بطور قابل ملاحظه ای افزوده شده است.

آمريکاييان آسيایی تبار۱۰ درصد جمعيت شهر نيويورک را تشکيل مي دهند، ولی آنها ۱۴ درصد استخدام های ارتش آمريکا در این شهر را به خود اختصاص داده اند.

در ايالت کاليفرنيا اين نرخ بيشتر تعجب آور است. در حوزه خليج سانفرانسيسکو ۴۲ درصد استخدام های سال جاری ارتش را آمريکاييان آسيایی تبار تشکيل مي دهند که بمراتب بيشتر از نسبب جمعيت آنها در حوزه خليج سانفرانسيسکوست.

دلایل جدید برای استخدام در ارتش

در اداره استخدامی ريچموند هيل تاپ، حوزه خليج سانفرانسيسکو افسران ارتش به سربازان جديد راه رفتن نظامی و رژه را آموزش مي دهند. به ۱۵ نفر از اعضای جديد ارتش، که هنوز سرگرم گذراندن دبيرستان هستند، پس از فارغ التحصيلی، آموزش های اوليه داده خواهد شد. نيمی از اين جوانان را آمريکایيان آسيایی تبار از چين، ويتنام، و فليپين تشکيل می دهند. مزايای آموزشی ارتش يکی از عوامل جذب جوانان آمريکاییان آسيایی تبار به ارتش است.

دوتن از استخدامی های جديد ارتش را دو برادر دوقلو تشکيل مي دهند. يکی از آنان که آلبرت نام دارد، می گويد که والدينش همواره به او توصيه کرده اند که به دانشگاه برود.

برادر ديگر بنام بری می گويد: وضع اقتصادی آمريکا مناسب نيست و شهريه دانشگاه ها بسيار گران شده است.

او در مورد علت استخدام خود در ارتش مي گويد که ارتش آمريکا مخارج تحصيلی وی را تقبل کرده است.

مقابله با دشمن جدید

کن موچی زوکی، یکی از نويسندگان کتابی در مورد آمريکاييان آسيایی تبار در خدمت ارتش می گويد:

سربازان آمریکایی قبل از نسل فعلی با آسیایی ها می جنگیدند – با ژاپنی ها در جنگ جهانی دوم، بعد کره ای ها، و ویتنامی ها. او می گوید که سربازان جدید پس از این جنگ ها به دنیا آمده اند.

به گفته این نویسنده، نسل جديد آمريکایيان آسيایی تبار، به ويژه آنانی که در ابتداء از جنوب شرقی آسيا آمده اند، در خانواده ای متولد شده اند که والدين آنها قبل از مهاجرت به آمريکا مدتی در اردوگاه پناهندگان آمريکا بسر برده اند. آنها مي خواهند با رفتن به ارتش وفاداری خود را به آمريکا به اثبات برسانند و نشان دهند که آنان نیز آمريکایی هستند.

نقش پشتیبانی در ارتش

استخدام آمريکایيان آسيایی تبار به این معنی نيست که اکثر آنها در خط اول جبهه خدمت مي کنند. بلکه، به گفته دکتر بتی مکس فيلد، ریيس بخش اطلاعات پرسنل، اکثر آمريکاییان آسيایی تبار در بخش های تدارکاتی، کامپيوتری، پزشکی و يا بطور کلی در بخش ستادی ارتش خدمت می کنند و نه در جبهه جنگ.

در همين رابطه دوبرادر دوقلو که مادرشان بودایی است، می گويند که انتخاب شغل ستادی برای آنها اهميت فرهنگی و مذهبی دارد.

بری می گويد وقتی تصميم به استخدام در ارتش گرفتم به خود گفتم که من کسی را نخواهم کشت. من نمی خواهم خاطره کشتن کسی را در فکر خود داشته باشم.

يکی ديگر از عوامل جذب جوانان آمريکایی آسيایی تبار در ارتش حضور آمريکاييان آسيایی تباری مانند اريک شينسکی، ژنرال چهارستاره بازنشسته ژاپنی تبار در بالاترين رده های نظامی ارتش آمريکاست.

XS
SM
MD
LG