لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۷

سه مدال طلای دیگر برای کاروان ایران


سه مدال طلای دیگر برای کاروان ایران
سه مدال طلای دیگر برای کاروان ایران

در سیزدهمین روز بازیهای آسیایی كاروان ورزشی ايران به سه مدال طلا، يك نقره و چهار برنز دیگر رسید، تا با مجموع ۱۹ مدال طلا همچنان در مکان چهارم بماند.

امروز در دو ومیدانی ودر فینال دوی ٨٠٠ متر، سجاد مرادي با کمک و فداکاری برادر کوچکترش امیر مرادی، با ثبت زمان يك دقيقه و ٤٥ ثانيه و ٤٥ صدم ثانيه زودتر از سايرين از خط پايان گذشت و نوزدهمین مدال طلاي كاروان ورزشي ايران را به دست آورد. امیر مرادی با بالا بردن سرعت مسابقه در ۴۰۰ متر ابتدایی،باعث پیشتازی برادرش شد. وی براي اينكه دوندگان آفريقايي و كشورهاي بحرين و قطر را خسته كند با سرعت بيشتري دويد و جلودار گروه شد. بدين ترتيب، دوندگان با سرعت امیر مرادی و به دنبال او دويدند. در نهايت اميرمرادي ديگر طاقت نياورد و از دور رقابت‌ها كنار رفت اما در اين لحظه سجاد مرادي كه در بين ساير دوندگان با سرعت كمتري دويده بود و انرژي بيشتري داشت سرعتش را زياد كرد و در ١٠٠ متر پاياني با اختلاف زياد وبا فاصله ی مناسب از دیگران بعنوان نفر اول از خط گذشت و مدال طلا را برگردن آویخت.

امروز ایران در قایقرانی هم مدال طلا بدست آورد. در ماده کایاک یک نفره، احمدرضا طالبيان با ثبت زمان ٣ دقيقه و ٣٤ ثانيه و ٣٠ صدم ثانيه قهرمان اين رشته شد و طلا گرفت. همچنين در فينال رقابتهاي ١هزار متر كانو، شاهو ناصري پس از پاروزن ازبك در مكان دوم قرار گرفت و به نشان نقره دست پيدا كرد. تيم كاياك ٤ نفره مردان هم در مكان سوم قرار گرفت و به مدال برنز رسيد. در رشته های دیگر، تيم ملي كبدي بانوان ايران مقابل هند با نتيجه نزديك ٢٣ بر ٢٢ شكست خورد و از راهيابي به ديدار پاياني بازماند و به مدال برنز مشترك دست يافت. در كاراته ، فاطمه چالاكي در وزن منفي ٥٥ كيلوگرم با برتری مقابل نماينده فيليپين به نشان برنز دست يافت. اما تيم ملي بسكتبال با شكست مقابل چين راهي ديدار رده‌بندي شد.

اما در آخرين روز رقابتهاي كشتي، رضا يزداني با پيروزي مقابل قربان قربانف دارنده مدال برنز جهان در سال ٢٠٠٧، طلا گرفت. آزادکار وزن ٩٦ کیلوگرم ایران در مرحله مقدماتی رقابت‌های شانزدهمین دوره بازی‌های آسیایی کشتی گیرانی از سوریه، قزاقستان و کره جنوبی را شکست داد و راهی دیدار فینال شد.او در دیدار فینال با نتیجه ١٠ بر ٧ قربان قربانف دارنده مدال برنز رقابت‌های جهانی از ازبکستان را شکست داد و با شایستگی قهرمان آسیا شد. او هجدهمین مدال طلای کاروان ایران را بدست آورد.همچنین در وزن ١٢٠ كيلوگرم، فردين معصومي با پيروزي در ديدار رده‌بندي مدال برنز بازيهاي آسيايي گوانگجو را به دست آورد. معصومي كه با شكست مقابل آرتور تايمازوف به گروه بازنده‌ها رفته بود در ديدار بعدي مقابل لازاروف به پيروزي رسيد و به ديدار رده بندي رفت و در رده‌بندي با برتری مقابل نورزان كاتايف قزاق برنز گرفت. كاروان ايران با احتساب مدال‌هاي امروز با ١٩ طلا، ١١ نقره، ٢٣ برنز و مجموع ٥٢مدال با اختلاف زيادي نسبت به چين تايپه هم چنان در مكان چهارم جدول مدالي بازي‌ها قرار دارد.

امروز تيم ملي فوتبال اميد ايران، با شكست ٤ بر ٣ از كره جنوبي، مدال برنز بازيهاي آسيايي را از دست داد و در مكان چهارم قرار گرفت. دیشب بهترینهای فوتبال آسیا هم در حالی معرفی شدند که فوتبال ایران، عنوانی را به خود اختصاص نداد.

XS
SM
MD
LG