لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۰

شکست امید ایران در برابر ژاپن


شکست امید ایران در برابر ژاپن
شکست امید ایران در برابر ژاپن

تیم ملی امید ایران با شکست در برابر ژاپن، از راهیابی به فینال مسابقات فوتبال مردان بازیهای آسیایی بازماند.

در این دیدار ابتدا آرش افشین در دقیقه ۶ دروازه ژاپن را باز کرد. در ادامه اما این ژاپن بود که با فشار بر روی دروازه ایران و با استفاده از ضعف دفاعی این تیم، توسط کوتامیزینوما در دقیقه ۳۸ بازی را به تساوی کشاند. این پایان کار نبود و باز هم دفاع ضعیف ایران فرصت را برای ژاپن مهیا کرد تا در دقیقه ۶۰ توسط کیسوکه ناگای به گل دوم دست یابد. در ادامه حملات ایران بی ثمر ماند تا ژاپن با پیروزی دو بر یک راهی دیدار نهایی شود. در این دیدار کریم انصاریفرد در دقیقه ۷۸ دروازه ژاپن را باز کرد که این گل از سوی داور مسابقه مردود اعلام شد. ایران در دیدار رده بندی و برای کسب مدال بنز باید به مصاف کره جنوبی برود و ژاپن هم در فینال با امارات بازی خواهد کرد.

در فوتبال زنان هم ، تیم ملی ژاپن با غلبه بر کره شمالی در فینال رقابتهای فوتبال شانزدهمین دورهی بازیهای آسیایی به مقام قهرمانی و مدال طلا دست یافت. در این دیدار آزوسا ایواشیمیزو در دقیقه ۷۳ با ضربه سر دروازه تیم ملی کره شمالی را باز کرد تا زمینه ساز قهرمانی تیم فوتبال کشور آفتاب تابان شود.

در دیگر رقابتهای بازیهای آسیایی تیم هندبال ایران به فینال مسابقات راه یافت، اما رقابتهای کشتی آزاد امروزبا ناکامی کشتی گیران ایرانی آغاز شد. در نخستین روز این پیکارها تیم ملی کشتی آزاد ایران در دو وزن نخست از دستیابی به مدال بازماند. در وزن ۵۵ کیلوگرم حسن رحیمی در برابر کیم هیو ساب از کره جنوبی شکست خورد و پنجم شد. همچنین در ۶۰ کیلوگرم، سعید احمدی که برای کسب مدال برنز به مصاف ژائو فنگ از چین رفته بود، با شکست در برابر این حریف به مکان پنجم بسنده کرد. در تنها کشتی باقیمانده از رقابتهای فرنگی، در ۱۲۰ کیلوگرم، امیر علی اکبری با داوری غیر متعارف در برابر تینالیف قزاق باخت و از راهیابی به دیدار نهایی این وزن بازماند. علی اکبری که به شدت به داوری اعتراض داشت با تابلوی کنار زمین لگد زد که همین امر باعث شد تا مسئولان او را از حضور در دیداری رده بندی و کسب مدال برنز محروم کنند.

در مسابقات دو و میدانی و در دوی ۱۵۰۰ متر مردان، سجاد مرادی با زمان ۳ دقیقه و ۳۷ ثانیه و ۹ صدم ثانیه در رده دوم ایستاد و نهمین مدال نقره کاروان ایران را به دست آورد.

در ۱۵۰۰ متر زنان، لیلا ابراهیمی با وجود شکستن رکورد شخصی خود، در مکان دهم قرار گرفت. در این رشته مریم یوسف جمال از بحرین به مقام نخست و مدال طلا دست یافت. در پرش ارتفاع کیوان قنبرزاده هشتم شد ودر دوی ۴۰۰ مترزنان الگا ترشکووا از قزاقستان به مدال طلا رسید.

در دوچرخه سواری زنان و مسابقه جاده هم سائو می یو از تایوان مسیر ۱۰۰ کیلومتری این مسابقه را در زمان۴۷ دقیقه و ۶۴ ثانیه و ۱۲ صدم ثانیه رکاب زد تا به مقام قهرمانی و مدال طلای این مسابقات دست یابد. و در تنیس مردان دیدار نهایی بین سوندف دِوارام از هند و دنیس ایستومین از ازبکستان برگزار شد که نماینده هند در پایان با پیروزی دو بر صف به مدال طلای این رشته دست یافت.

XS
SM
MD
LG