لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۴

خبرهایی از بازیهای آسیایی گوانگژو


خبرهایی از بازیهای آسیایی گوانگژو
خبرهایی از بازیهای آسیایی گوانگژو

در ادامه شانزدهمین دوره بازیهای آسیایی در گوانگژوی چین، تیم ملی فوتبال ایران، با پیروزی در برابر ویتنام، بعنوان تیم نخست گروه خود، راهی دور بعد مسابقات شد.

در این دیدار سید جلال حسینی در دقیقه ۴ پرتاب اوت احسان حاج صفی را با ضربه سر به تک گل این بازی تبدیل کرد تا ایران با سه برد متوالی به عنوان سرگروه راهی مرحله بعد شود تا فردا در برابر مالزی صف آرایی کند. تیم ملی امید ایران در صورت پیروزی در برابر مالزی در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف برنده دیدار عمان و هنگ کنگ خواهد رفت.

درادامه بازیهای آسیایی امروز الهه منصوریان در سانشو یا مبارزه ووشو به مدال برنز رسید.

و در رشته دوچرخه سواری ماده اسپرینت یا سرعت تیمی مردان،ایران به مدال برنز دست یافت. در این مسابقه چین با زمان ۴۴ ثانیه و ۲۰ صدم ثانیه به مقام نخست دست یافت ، ژاپن با ۲۰ صدم ثانیه اختلاف دوم شد و تیم ملی دوچرخه سواری ایران، متشکل از حسنعلی ورپشتی، محمد پراش و فرشید فارسی نژادیان به نشان برنز دست یافت. تیم ایران با زمان ۴۴ ثانیه و ۸۱ صدم ثانیه رده سوم و مدال برنز را به خود اختصاص داد.

همچنین در رشته قایقرانی آبهای خروشان انفرادی مردان نیز همایون محمدپور در مرحله نیمه نهایی به مقام ششمی بسنده کرد.هوانگ کونگوان از چین با زمان ۸۸ ثانیه و ۱۵ صدم ثانیه به مدال طلا رسید وکازوکی یازاوا از ژاپن و ژیان جین بین دیگر نماینده چین به ترتیب دوم و سوم شدند.

اما در ووشو و در رشته دائو شوروی جیا از ماکائو به مقام قهرمانی رسید تا نخستین مدال را برای کشورش به ارمغان آورد. لی جونگچان از کره جنوبی دوم شد و انگوین مان کوئیِن از ویتنام به گردن آویز برنز دست یافت. دیروز در بخش تالو، احسان پیغمبری در بخش چانگ چوان بر سکوی سوم ایستاد. این نخستین مدال ایران در این رشته در بازیهای آسیایی بود.

در تیراندازی و در تپانچه بادی ده متر زنان، اتفاقی جالب افتاد و جیم یون می، نماینده کره جنوبی که هفت ماهه حامله است بالاتر از سایر رقبا به مدال طلا دست یافت. پس از جیم که به نخستین پیروزی اش در مسابقات بین المللی دست یافت، سان کی از چین و جو یونگ سوک دیگ نماینده کره جنوبی به ترتیب دوم و سوم شدند. تیم ملی تیراندازی تفنگ بانوان ایران هم پیش از این موفق به کسب مدال نقره تیمی آسیا شد. در این ماده چین به نشان طلا رسید و ژاپن دوم شد.

اما در مسابقات شنا و در ۵۰ متر قورباغه محمد علیرضایی از ایران با قرار گرفتن در رده چهارم، از کسب مدال بازماند. در این رشته ژی شی از چین با زمان ۲۷ ثانیه و ۸۰ صدم ثانیه به مقام قهرمانی رسید و ریوتاتی شی از ژاپن و لی ژیان یان دیگر نماینده چین به ترتیب دوم و سوم شدند.

در جودو هم دیروز، محمدرضا رودکی با پیروزی مقابل حریفی از قزاقستان در دیدار رده بندی بر سکوی سوم ایستاد. تیم ملی والیبال ایران که در دو دیدار خود تیمهای ترکمنستان ومغولستان را شکست داده نیز ، فردا برابر عربستان قرار می گیرد.در پایان روز سوم بازیهای آسیایی گوانگژو، کاروان چین با ۳۴ مدال طلا، ۱۴ نقره و ۱۲ برنز در صدر قرار دارد .و ایران همچنان در مکان ششم است.

XS
SM
MD
LG