لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۳۱

خانواده آسیه بی بی، زن مسیحی پاکستانی زندگی پنهانی را آغاز کرد


گروهی از معترضان به قانون توهین به مقدسات پاکستان که خواستار تغییر آن هستند
گروهی از معترضان به قانون توهین به مقدسات پاکستان که خواستار تغییر آن هستند

در پاکستان خانواده آسیه بی بی ، یک زن مسیحی که دادگاهی در ایالت پنجاب او را به اتهام توهین به مقدسات مسلمانان به مرگ محکوم کرده است، پس از دریافت تهدیدهایی به مرگ، روز چهارشنبه به زندگی پنهانی روی آوردند.


شوهر آسیه بی بی زن ۴۵ ساله، که حدود ۱۸ ماه است که در بازداشت به سر می برد، گفت خانواده او مجبور به ترک خانه خود در نزدیکی شهر لاهور، واقع در شمال شرق پاکستان شده اند. او می گوید تهدید هایی دریافت کرده است که در صورت آزادی همسرش، جان او به خطر خواهد افتاد.


وزیر امور اقلیت های پاکستان که مشغول تهیه گزارشی در خصوص پرونده آسیه بی بی برای آصف علی زرداری، رییس جمهوری پاکستان است روز دوشنبه گفت پس از دریافت مدارک این پرونده، شخصا قانع شده است که آسیه بی بی بیگناه است. پاپ بندیکت، رهبر کاتولیک های جهان خواستار آزادی آسیه بی بی شده است.


اما روز چهارشنبه، گروهی از مسلمانان افراطی از رییس جمهوری پاکستان خواستند تا زن مسحیی پاکستانی را مورد بخشش قرار ندهد.
او که پیشتر در مزرعه ای کار می کرد، در زمان محاکمه خود در دادگاه گفت روستاییان مسلمان او را برای پذیرش دین اسلام تحت فشار گذشته بودند. او همچنین گفت به دلیل دین خود تحت تعقیب قضایی قرار دارد. وی اتهام توهین به پیامبر اسلام را که گروهی از زنان روستایی مدعی آن شده اند را رد کرد.


مسیحیان پاکستان پنج درصد جمعیت ۱۷۵میلیونی پاکستان را تشکیل می دهند و مدتهاست که نسبت به تبعیض اعتراض دارند.

XS
SM
MD
LG