لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۹

افت شاخص سهام بازارهای آسیایی


سرمایه گذاران در ژاپن نگران تحولات اقتصاد آمریکا هستند و از این روی بهای سهم در بازار توکیو طی ماه اخیر کاهش یافته است.

روز سه شنبه بازارهای سهام آسیا دچار رکود شد و سبب اصلی آن به عقیده تحلیلگران بازار سرمایه نرخ پایین تولید آمریکاست.

شاخص سهام توکیو در پایان روز سه شنبه و هنگام بسته شدن بازار نزدیک به ۲.۴ درصد کاهش یافت. به رغم پیشرفت چشمگیر در سال ۲۰۱۳، نرخ سهام بازار توکیو از ابتدای سال ۲۰۱۴ تاکنون نزدیک به ۱۵ درصد افت کرده است.

یوشیهیده سوگا، وزیر کابینه ژاپن، در این خصوص گفته است که سرمایه گذاران در ژاپن نگران تحولات بزرگترین اقتصاد جهان [آمریکا] هستند و از این روی است که میزان فعالیت و بهای سهم در بازار توکیو نیز طی ماه اخیر کاهش یافته است.

فعالیت بازار سهام در هنگ کنگ و کره جنوبی نیز طی روز سه شنبه کاهش یافت. این درحالی است که روز سه شنبه بازارهای چین و تایوان تعطیل بودند.

از سوی دیگر، روز دوشنبه وال استریت هم یکی از بدترین روزهای خود را از نظر میزان فعالیت و شاخص بهای سهام، و میزان عرضه و تبادل آن، سپری کرد.

به رغم آن که دولت آمریکا، وزارت خزانه داری و رئیس بانک مرکزی این کشور تاکید کرده اند که میزان رشد اقتصادی آمریکا طی مدت اخیر و کاهش نرخ بیکاری زمینه و امکان آن را فراهم آورده که میزان عرضه محرک های اقتصادی از سوی دولت کاهش یابد و نیازی به کمک های مالی، دست کم به اندازه چند سال اخیر، نباشد، نگرانی ها در مورد کاهش رشد و فعالیت اقتصادی و نرخ بیکاری در این کشور همچنان وجود دارد.
XS
SM
MD
LG