لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۱۹

راهکار سازمان ملل متحد برای فقرزدایی در آسیا


اقتصاد دانان سازمان ملل متحد و رهبران کشورهای آسیایی می گویند برنامه های حمایت های اجتماعی بهترین راهکار پشتیبانی از تهیدستان جامعه در برابر بحران های شدید مالی و رخدادهای طبیعی است.

نمایندگان سازمان ملل متحد در این باره می گویند افزایش بودجه ویژه رسیدگی به خدمات اجتماعی می تواند میلیون ها شهروند وابسته به فقیرترین اقشار جامعه را در برابر بحران های ناگهانی اقتصادی و یا پیشامدهای طبیعی مصون دارد.

اقتصاد دانان سازمان ملل متحد می افزایند دولت های آسیایی که در بخش خدمات اجتماعی همچون آموزش همگانی، بیمه درمان همگانی و ایجاد کار بیشتر سرمایه گذاری کرده اند، نه تنها به توسعه زیر بنای اقتصاد داخلی خود کمک کرده اند؛ بلکه جان میلیون انسان فقیر را نیز نجات داده اند.

نشست سالانه بررسی راهکار سرمایه گذاری در خدمات اجتماعی به ابتکار سازمان ملل متحد که روز دوشنبه با سخنان نخست وزیر بوتان در این کشور گشایش یافت به این موضوع اختصاص دارد. در این نشست شماری از اقتصاد دانان و رهبران کشورهای آسیایی به بررسی این راهکارها می پردازند.

کارشناسان اقتصادی در آسیا می گویند کشورهای این قاره طی سی سال گذشته با برنامه های حمایتی خود توانسته اند میلیون ها شهروند فقیر را از گرسنگی و مرگ نجات دهند.

XS
SM
MD
LG