لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۵۷

ژنرال اسراييلی می گويد که تحريم های عليه ايران فعلاً مؤثر واقع شده اند


ژنرال اسراييلی می گويد که تحريم های عليه ايران فعلاً مؤثر واقع شده اند
ژنرال اسراييلی می گويد که تحريم های عليه ايران فعلاً مؤثر واقع شده اند

رييس ستاد مشترک ارتش اسراييل می گويد هنوز فرصت باقی است تا معلوم شود که آيا تحريم های بين المللی عليه ايران فشار کافی برای متوقف کردن حرکت ايران بسوی برنامه تسليحاتی اتمی، ايجاد می کنند، يا خير!

اظهارات ژنرال «گابی اشکنازی» در روز چهارشنبه در واشنگتن با گفته های رهبران اسراييل در اوائل اين ماه، متفاوت بود. رهبران اسراييل از جمله بنيامين نتانياهو، نخست وزير آن کشور، مؤکداً از آمريکا می خواستند ايران را با يک تهديد راستين نظامی، وادار به تغيير مسير سازد.

ژنرال اشکنازی که پس از گفتگو با همتای آمريکايی خود -- آدميرال مايک مولن -- سخن می گفت اظهار داشت که با اين ارزيابی که تحريم ها در حال حاضر مؤثر واقع شده اند، موافق است؛ اما گفت «سؤال واقعی» اين است که آيا تحريم ها در درازمدت به اندازه کافی کارايی، خواهند داشت؟

آدميرال مولن می گويد ترديدی ندارد که جمهوری اسلامی ايران در صدد توليد تسليحات اتمی است و اضافه کرد که چنين رويدادی «فاجعه برای منطقه» خواهد بود و به «بی ثباتی باورنکردنی» در خاورميانه، منتهی خواهد شد.

رييس ستاد مشترک ارتش آمريکا گفت که گزينه نظامی هيچگاه کنار گذاشته نشده؛ اما نظر رابرت گيتس، وزير دفاع آمريکا، را تأييد کرد که تحريمها تأثير مهمی برجای گذارده اند و بايد به تحريم ها فرصت بيشتری داد تا کارايی خود را نشان دهند.

XS
SM
MD
LG