لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۱۷

گزارش: شکاف های امنیتی در آمریکا باقی است


گزارش: شکاف های امنیتی در آمریکا باقی است

در یک گزارش جدید گفته می شود نزدیک به ۱۰ سال پس از حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱، آمریکا هنوز آن گونه که باید ایمن و امن نیست.
گزارش، که روز چهارشنبه توسط روسای سابق کمیسیون مسئول تحقیق درباره حملات منتشر شد، می گوید هر چند در دهه گذشته پیشرفت های عمده ای صورت گرفته، اما هنوز شکاف هایی در امنیت کشور باقی است.
تام کین، رییس مشترک سابق کمیسیون ۱۱ سپتامبر (و فرماندار سابق نیو جرسی) به وال استریت جورنال می گوید که در برخی موارد، شکاف ها «خیره کننده است.»
گزارش بویژه می گوید فرودگاه های آمریکا همچنان «بسیار آسیب پذیر» هستند و توصیه می کند دستگاه های کشف مواد منفجره بهبود پیدا کنند. همچنین می گوید کشور نیاز دارد برقراری ارتباط در میان آژانس های گوناگون پاسخ فوری را تسهیل کند.
گزارش نگرانی های اضافی درباره جمع آوری اطلاعات، سیاست های بازداشت تروریست ها و حفاظت از آزادی های مدنی مطرح می سازد. نسبت به امنیت سایبری ابراز نگرانی می کند و می گوید طرحی برای افزایش استخدام افراد در آمریکا جهت فعالیت های تروریستی که به تنهایی عمل می کنند، یا باصطلاح «گرگ های تنها»، وجود دارد.
گزارش با این حال یادآور می شود که در بازرسی بدنی مسافران در فرودگاه ها و تقسیم اطلاعات در میان آژانس های دولتی بهبودهایی صورت گرفته است.
جی کارنی سخنگوی کاخ سفید روز چهارشنبه گفت گزارش چندین موفقیت را یادآور می شود، و دولت پیوسته در جستجوی راه هایی است که شرایط ایمنی و امنیتی را بهبود بخشد. او می گوید آمریکا همچنان بر آن است دامنه جنگ را به القاعده و تروریست های دیگری که کشور را تهدید می کنند بکشاند.

XS
SM
MD
LG