لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۲۰

پاپ ضمن دعا برای قربانيان حمله های تروريستی خواستار رد و تقبيح خشونت شد


پاپ ضمن دعا برای قربانيان حمله های تروريستی خواستار رد و تقبيح خشونت شد
پاپ ضمن دعا برای قربانيان حمله های تروريستی خواستار رد و تقبيح خشونت شد

مردم و رهبران در گوشه و کنار جهان در دهمين سالگرد حمله های تروريستی يازدهم سپتامبر به آمريکا، که به کشته شدن قريب ۳هزار نفر منجر شد، در آیين هایی شرکت کردند که به ياد و تجليل از قربانيان اين حمله ها ترتيب داده شده بود.

اتباع حدود ۹۰ کشور جهان جزو قربانيان حمله هایی بودند که تروريست ها با کوبيدن دو هواپيمای مسافربری ربوده شده به آسمانخراش های دو قلوی مرکز جهانی تجارت در شهر نيويورک، کوبيدن يک هواپيمای مسافربری به ساختمان مقر وزارت دفاع آمريکا در حومه واشنگتن و ربودن منجر به سقوط يک هواپيمای مسافربری در نزديکی شهر شانکسويل در ايالت پنسيلوانيا انجام دادند.

در ايتاليا، پاپ بنديکت ضمن دعا برای قربانيان اين حمله ها و بستگانشان از تمامی انسان ها خواستار رد و تقبيح خشونت به عنوان ابزاری برای حل و فصل اختلافات شد و گفت بايد اصول هم بستگی، عدالت و صلح را جايگزين خشونت ساخت.

در نيوزلاند، اعضای تيم راگبی آمريکا پيش از شروع مسابقات جام جهانی راگبی آیين بزرگداشتی برای قربانيان حمله های تروريستی يازدهم سپتامبر برپا ساختند.

سربازان آمريکایی مستقر در آمريکا نيز با برگزاری آیين های ويژه ای به قربانيان اين حمله ها ادای احترام کردند.

آمريکا دولت طالبان در افغانستان را که به تروريست های شبکه القاعده و عامل حمله های تروريستی به آمريکا مامن داده بود با حمله ای به افغانستان سرنگون ساخت. پس از گذشت ده سال، هنوز هم يک نيروی بين المللی ۱۳۰ هزار نفری در افغانستان با طالبان می جنگد.

XS
SM
MD
LG