لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۱۴

تجليل آمريکا از قربانيان حمله های تروريستی يازدهم سپتامبر


پرزيدنت اوباما و ميشل اوباما، بانوی اول آمريکا، همراه با خانم و آقای بوش در دهمین سالگرد یادبود قربانیان حمله های تروریستی ۱۱ سپتامبر. ۱۱ سپتامبر ۲۰۱۱
پرزيدنت اوباما و ميشل اوباما، بانوی اول آمريکا، همراه با خانم و آقای بوش در دهمین سالگرد یادبود قربانیان حمله های تروریستی ۱۱ سپتامبر. ۱۱ سپتامبر ۲۰۱۱

آمريکا صحنه برگزاری يادبودهای دهمين سالگرد حمله های تروريستی يازدهم سپتامبر است، که به کشته شدن بيش از ۳ هزار نفر منجر شد و اين کشور را به جنگی تاکنون ده ساله کشانده است.

پرزيدنت اوباما و پرزیدنت پیشین، جرج دبليو بوش، بامداد امروز، يکشنبه، در نيويورک به ديدار بنای يادبودی رفتند که ساختمان آن تازه به پايان رسيده است و پيشتر جايگاه آسمانخراش های دوقلوی اين شهر بود. خانواده های قربانيان نيز امروز برای نخستين بار در مقابل آبشارهایی که به استخرهای اين بنا می ريزد ياد عزيزان از دست رفته خود را گرامی داشتند.

پرزيدنت اوباما و ميشل اوباما، بانوی اول آمريکا، همراه با خانم و آقای بوش، ميزبان مقام های کنونی و پيشين محلی در مراسم يادبود ويژه شهر نيويورک بودند.

نيويورک امروز دوبار، يکی در ساعت ۸ و ۴۶ دقيقه، همزمان با لحظه کوبيده شدن نخستين هواپيما به آسمانخراش شمالی در ده سال پیش، و بار ديگر، در ساعت ۹ و ۳۰ دقيقه بامداد که دومين هواپيما به آسمانخراش جنوبی در مرکز جهانی تجارت کوبيده شد، صحنه برقراری يک دقيقه سکوت بود.

پرزيدنت اوباما و همسرش در پايان مراسم نيويورک راهی شرکت در آیين یادبودی مشابه در نزديکی شهر شانکسويل واقع در ايالت پنسيلوانيا شدند.

ریيس جمهوری و بانوی اول آمريکا پس از آن در حومه واشنگتن به پنتاگون می روند تا به قربانيان حمله تروريستی به اين ساختمان مقر وزارات دفاع آمريکا ادای اخترام کنند.

پرزيدنت اوباما و همسرش امشب نيز در مرکز هنری کندی در واشنگتن شاهد برگزاری کنسرتی خواهند بود که کنسرت اميد نام گرفته است.

XS
SM
MD
LG