لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۶

کاربرد تکنولوژی در مراقبت از بيماران آلزايمری


کاربرد تکنولوژی در مراقبت از بيماران آلزايمری
کاربرد تکنولوژی در مراقبت از بيماران آلزايمری

متخصصین تکنولوژی پزشکی درآمریکا با اختراع یک فن آوری جدید موفق به ردیابی افراد مبتلا به آلزایمر دور از محل سکونت شان شده اند

متخصصین تکنولوژی پزشکی درآمریکا با اختراع یک فن آوری جدید موفق به ردیابی افراد مبتلا به آلزایمر دور از محل سکونت شان شده اند.

توان به خاطر سپردن و ردیابی مسیر های آشنا یک مهارت ذهنی است که در بیماران مبتلا به آلزایمر همزمان با پیشرفت بیماری به تدریج تحلیل می رود. اما برای کسانی که از آنها مراقبت می کنند تا پیش از اختراع «کامفورت زون» وسیله جدیدی که محل قرار گرفتن آنها را اطلاع می دهد یک نگرانی دائمی و فزاینده ایجاد می کرد.

بیل بیلی یکی از ميلیونها آمریکایی مبتلا به آلزایمر است. برای او و همسرش کاترین ترس از گم شدن در مسیربازگشت به خانه به یک کابوس دائمی بدل شده بود.

انجمن آلزایمر آمریکا «کامفورت زون» را که در واقع یک نرم افزار کامپیوتری به اضافه گیرنده ی ردیابی با قابلیت هدایت از راه دور است اخیرأ به بازار روانه کرده و موجب آرامش خاطر بیماران و نزدیکان آنها شده است.

هزینه استفاده از کامفورت زون ماهیانه ۴۲ دلار برای هر بیمار است. این سیستم قادر است پیام ردیابی مسیر را علاوه بر کامپیوتر حتی به صورت نوشتاری بر تلفن همراه شخصی که از بیمار مواظبت می کند بفرستد. بیماران آلزایمری با استفاده از آن می توانند فعالتر و مستقل تر از پیش زندگی کنند.

به گفته بیماران و مراقبین آنها کامفورت زون تغییر شگرفی در بهبود کیفیت زندگی آنان ایجاد کرده است.

XS
SM
MD
LG