لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ ایران ۰۷:۲۸

اسکناسهای صد دلاری جديد از دهم ماه فوریۀ سال آينده، به جريان گذاشته خواهند شد


اسکناسهای صد دلاری جديد از دهم ماه فوریۀ سال آينده، به جريان گذاشته خواهند شد

مقامات وزارت خزانه داری آمريکا طرح جديد اسکناس صد دلاری آمريکا را رونمائی کردند. بمنظور مقابله با جعل اسکناس، در اسکناسهای جديدِ صد دلاری تدابير امنيتی و فنی آوريهای پيشرفته ای بکار رفته است.

صد دلاری های جديد، با تصوير بنجامين فرانکلين بر روی آنها، همچنان شکل سنّتی خود را حفظ خواهند کرد، ولی ازنقطه نظر امنيتی در آنها نوارهای آبی رنگ سه بعدی کار گذاشته شده که شمارهای صد بر روی آنها نقش بسته است و رنگ آنها از زوايای مختلف تغيير ميکند.

قرار است اسکناسهای صد دلاری جديد که پر ارزش ترين واحد ارزی وزارت خزانه داری آمريکاست از دهم ماه فوریۀ سال آينده، به جريان گذاشته شوند.

تيموتی گايتنر وزير خزانه داری آمريکا در مراسم معرفیِ اسکناس های صد دلاری جديد گفت که اکنون افراد، شرکتها، و دولتها در سراسر جهان اعتماد بيشتری نسبت به واحد ارزی آمريکا، نشان خواهند داد؛ چرا که ميدانند دلار آمريکا با پيشرفته ترين فن آوريهای ضد جعل طراحی شده است که قابل سرقت و يا دوباره سازی نيست.

جعل اسکناسهای صد دلاری در خارجِ آمريکا به دليل حچم زياد آن از اسکناسهای ديگر آمريکا، بيشتر صورت می گيرد. مقامات خزانه داری آمريکا مدتهاست تلاش ميکنند از انتشار اسکناسهای جعلی به ويژه آنهايی که در کره شمالی جعل شده و تقلبی بودن آنها حتی برای بسياری از متخصصان قابل کشف نيست، جلوگيری کنند.

بن برنانکی رئيس بانک مرکزی آمريکا ميگويد دو سوم از ۸۹۰ ميليارد دلار اسکناسهای منتشر شده از سوی وزارت خزانه داری آمريکا در خارج از کشور، در گردش هستند.

رئيس بانک مرکزی آمريکا می افزايد که مقامات آمريکا تلاش خواهند کرد مردم جهان را در مورد طرح جديد و تشخیص اسکناسهای واقعی، آموزش دهند.

بن برنانکی تشريح کرد که پس از به جريان افتادن اسکناسهای جديد، اعتبار حدود ۶ و نيم ميليارد دلار اسکناس های صد دلاری قديمی همچنان پابرجا خواهد بود و در گردش باقی خواهند ماند و نيازی به تعويض اسکناسهای قديمی با جديد نيست.

XS
SM
MD
LG