لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۴۴

قهرمانی با وجود شکست


قهرمان زودهنگام لوشامپیونا، پیش از پایان فصل، شکستی دیگر متحمل شد.

تیم فوتبال المپیک مارسی که هفته گذشته و پس از ۱۸ سال و برای نخستین بار بعد از ۱۹۹۲ قهرمانی فرانسه را بدست آورده، دیشب در زمین لیل با نتیجه ۳ بر ۲ شکست خورد. در این دیدارالمپیک مارسی از دقیقه ۲۵ بدلیل اخراج مانداندا، ده نفره به بازی ادامه داد، و شاگردان دیده دُشان برغم گلزنی نیانگ و هیلتون نتوانستند از شکست فرار کنند. لیل که مکان دوم جدول را در اختیار دارد، با گلهای کابایه، ملو ودبوشی در ثانیه های پایان بازی به پیروزی شیرین دست یافت.

دردیگر دیدار دیشب، نماینده فرانسه در مرحله نیمه نهایی فصل جاری رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا، تیم المپیک لیون در زمین والنسین با نتیجه تساوی ۲ - ۲ متوقف شد. این تیم که بدنبال حضور در رقابت‌های فصل آینده لیگ قهرمانان است در این بازی، وسیله کالستروم گلزن خود و همچنین و بالده بازیکن تیم والنسین به گل رسید. اودل و کوهاده نیز گل‌های والنسین را در این دیدار به ثمر رساندند.

در سایر دیدارهای دیشب، اوسر مقابل لانس به تساوی بدون گل رضایت داد. بوردو با ۲ گل بر سوشو غلبه کرد. گرنوبل با همین نتیجه بولون را ناکام کرد. موناکو ۲ بر یک نانسی را پشت سرگذاشت.

مون پولیه همین نتیجه را مقابل لوران تکرارکرد. سنت اتین با یک گل مقابل تولوز شکست خورد وپاریسن ژرمن با این نتیجه تسلیم لومان شد. دیدار تیمهای رن و نیس هم با تساوی ۲-۲ تمام شد. در جدول رده بندی مارسی، به رغم شکست این هفته خود با ۷۵ امتیاز، قهرمان است. لیل با ۷۰ امتیاز و اوسر با ۶۸ امتیاز بالاتر از لیون جای دارند و امیدوار به کسب جواز حضور در لیگ قهرمانان آسیا هستند.

XS
SM
MD
LG