لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۳۴

سقوط بوخوم و هرتابرلین


هفته سی و چهارم و پایانی رقابت های فوتبال باشگاه های آلمان با سقوط بوخوم و هرتابرلین به دسته دوم بوندس لیگا وجشن قهرمانی بایرن مونیخ همراه شد.

بایرن مونیخ که هفته قبل با شکست بوخوم قهرمانی اش را مسجل کرده بود، در مقابل یک تیم از پیش سقوط كرده ی دیگر ، هرتا برلین با نتیجه ۳ بر ۱ به پیروزی رسید تا با ۷۰ امتیاز ۲۲مین قهرمانی اش را جشن بگیرد.یک گل از اولیچ و دو گل از آرین روین باوارایایی ها رو در آخرین دیدار این تیم در فصل جاری بوندسلیگا به پیرزوی دیگری رساند.

در دیگر دیدار برگزار شده، تیم شالکه با نتیجه تساوی بدون گل در زمین ماینز متوقف شد و با ۶۵ امتیاز در رده دوم قرار گرفت. وردربرمن هم برابر هامبورگ به تساوی ۱ - ۱ رضایت داد. اما تیم بوخوم در خانه با ۳ گل مغلوب هانوفر شد و با ۲۸ امتیاز و قرار گرفتن در رده هفدهم به لیگ دسته دوم سقوط كرد. نورنبرگ هم با یك گل از سد كلن گذشت تا با ۳۱ امتیاز و قرار گرفتن در رده شانزدهم، برای ماندن در لیگ دسته اول در مرحله پلی آف به مصاف تیم سوم بوندس لیگای دو برود. در پایان رقابتهای این فصل بوندس لیگا، بعد از بایرن كه با ۷۰ امتیاز قهرمان شد، شالكه با ۶۵، وردربرمن با ۶۱، لوركوزن با ۵۹ و دورتموند با ۵۷ امتیاز دوم تا پنجم شدند.

XS
SM
MD
LG