لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۰۹

لالیگا، حساستر از هر سال


دراسپانیا رقابت برای کسب عنوان قهرمانی همچنان میان دو تیم صدرجدولی ادامه دارد.

تیم فوتبال بارسلونا، صدرنشین رقابتهای لالیگا در زمین سویا ،در یک بازی پرتنش ۳ بر ۲ به پیروزی رسید تا اختلاف امتیازیش را با رئال مادرید حفظ کند. لیونل مسی دقیقه ۵ کرکیچ، دقیقه ۲۸ و پدرو رودریگز دقیقه ۶۲ گلهای آبی اناری پوشان رو به ثمررساندند. اما تیم سویا هم که در خانه ی خود بازی میکرد، دردقایق ۶۹ و ۷۱ وسیله ی کانوته و لوییس فابیانو دوبار دروازه بارسا را گشود. البته این تیم در دقیقه ۵۶ و در پی اخراج مانکو از زمین ، بیشتر نیمه دوم را ۱۰ نفره به جدال مدافع عنوان قهرمانی رفت.ولی درنهایت ۳-۲ نتیجه را به حریف قدر خود سپرد. شاگردان پپ گواردیولا با این برد۹۶ امتیازی شدند و به صدرنشینی خود ادامه دادند

در دیگر دیدار برگزار شده این هفته لالیگا، دیگر تیم مدعی کسب جام، رئال مادرید، در سانتیاگوبرنابئو مقابل آتلتیک بیلبائو جشنواره گل برپا کرد و با حساب ۵ بر یک به برتری رسید. کریستیانو رونالدو دردقیقه ۲۲ از روی نقطه پنالتی کهکشانی را صاحب گل نخست کرد و پس از آن، در نیمه دوم گونزالو هیگواین دقیقه۷۳ سرجیو راموس دقیقه ۸۰ ، کریم بنزما ۸۱ و مارسلو دقیقه۸۹ گلهای رئال مادرید را به ثمر رساندند و تک گل بیلبائوی ده نفره در این دیدار وسیله یسته در دقیقه ۴۱ توسط به ثمر رسید. آموره بیه تا از بیلبائو در دقیقه ۲۰ از زمین اخراج شد.

در سایر دیدارهای این هفته ی لالیگا، ویارئال ۲ برصفر والنسیا را بزانو درآورد. اسپانیول ۲ بر یک یاران جواد نکونام، اوساسونا را تسلیم کرد. وایادولید با همین نتیجه بر میهمان خود راسینگ سانتاندر غلبه کرد. وختافه ۲ بر یک مالاگا را شکست داد.خه‌رس ۳ بر ۲ مقابلرئال زاراگوزا به برتری رسید. دپورتیوولاکرونیا با یک گل از سد مایورکا گذشت و دیدار تیمهای اسپورتینگ خیخون با اتلتیکومادرید یک- یک و بازی تنه ریف با آلمریا ۲-۲ تمام شد. در جدول رده بندی هم اینک، بارسلونا با ۹۶ امتیازپیشتاز، رئال مادرید با ۹۵ امتیاز در تعقیب این تیم هست و والنسیا با ۶۸ امتیازدر جایگاه سوم قرار گرفته.

XS
SM
MD
LG