لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ایران ۰۱:۵۳

سرويس ترافيک هوايی ملی بريتانيا: شدت فوران آتشفشان در ايسلند افزايش يافته است


تنها چند ساعت پس از آنکه وزرای حمل و نقل اتحاديه اروپا توافق کردند محدوديت های ترافيک هوايی را کاهش دهند سرويس ترافيک هوايی ملی بريتانيا گزارش داد که شدت فوران آتشفشان در ايسلند، افزايش يافته است.

بيانيه ای که در اواخر روز دوشنبه انتشار يافت اعلام کرد غبار خاکستری جديدی از ايسلند درحال حرکت به سوی بريتانياست. بيانيه وضعيت را غير قابل پيش بينی و متغيّر، توصيف کرده است.

در رويدادی ديگر وزرای حمل و نقل اتحاديه اروپا روز دوشنبه در يک کنفرانس ويديويی در تلاش برای شکستن بن بست پروازهای هوايی که روزهاست ميليون ها مسافر را در فرودگاه ها سرگردان کرده است، توافق کردند تا سه منطقۀ پروازی در اروپا تشکيل دهند.

تنها در يکی از مناطق، پرواز هواپيماها تجديد خواهد شد در حاليکه در دو منطقۀ ديگر، در يکی پروازها محدود، و در ديگری ممنوع خواهد بود.

روز دوشنبه اروپا شاهد انجام سی درصد از پروازهای معمول در اين قاره بود. هواپيمايی آلمانیِ شرکت لوفت هانزا برخی از پروازهای خود را از سرگرفته است و بريتانيا نيز اعلام کرد اجازه خواهد داد هواپيماها از بخش هايی از آسمان اين کشور، عبور کنند. «سيم کلاوس» کميسر حمل و نقلِ اتحاديه اروپا گفت هيچ مصالحه ای بر سر ايمنی، صورت نخواهد گرفت. اما افزود که اين طرح بتدريج پرواز هواپيماهای بيشتری را ممکن خواهد ساخت.

صنعت هوايی اروپا به دليل آنکه نتوانسته است با طرحی تنظيم شده با بحران جاری روبرو شود، شديداً مورد انتقاد قرار گرفته است.

XS
SM
MD
LG