لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۸

اوباما: آمریکا در جنگ علیه تروریسم پیشرفت می کند


آقای اوباما این نظر را در سخنانی در مرکز ملی ضد تروریسم در واشنگتن ابراز داشت و از کارکنان مرکز به خاطر کوشش برای حفاظت از کشور سپاسگزاری کرد

باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا می گوید ایالات متحده در نبرد با تروریسم به پیشرفت های واقعی دست پیدا می کند.

آقای اوباما این نظر را روز سه شنبه در سخنانی در مرکز ملی ضد تروریسم در حومه واشنگتن ابراز داشت و از کارکنان مرکز بخاطر کوشش برای حفاظت از کشور سپاسگزاری کرد.

آقای اوباما گفت این مرکز آمریکا را در انجام ماموریت خود برای از بین بردن القاعده و دیگر شبکه های افراط گرایی در سراسر جهان و شکست دادن آنها یاری می دهد.

ریییس جمهوری گفت القاعده تهدید اصلی برای مردم آمریکا است و تهدیدی است که ایجاد مرکز مبارزه با تروریسم را موجب شد. او گفت دفاع از آمریکا و متحدانش از حملات آینده باید در کانون کوشش های مرکز قرار داشته باشد.

آقای اوباما همچنین از اعضا و کارکنان مرکز بخاطر موفقیت هایشان در چندین هفته گذشته قدردانی کرد و گفت کار آنها در جمع آوری و تقسیم اطلاعات به دستگیری های اخیر مظنونین تروریبسم در ایالت های کلورادو، نیویورک، ایلینوی و تگزاس منجر شد.

رییس جمهوری همچنین قول داد تمام ابزار و حمایتی را که مرکز برای انجام کارهای خود در آمریکا و در سراسر جهان نیاز دارد فراهم آورد . او گفت در برابر یک تهدید تروریستی مداوم، آمریکا باید کوشش های خود را دو چندان کند.

XS
SM
MD
LG