لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۱۰

آمریکا ترکیه را به حمایت از تحریم ها علیه ایران تشویق کرد


روابط ایران با ترکیه در زمان دولت رجب طیب اردوغان بهبود یافت
روابط ایران با ترکیه در زمان دولت رجب طیب اردوغان بهبود یافت

معاون وزارت خزانه داری آمریکا با مقامات دولتی و بانکی ترکیه درباره تحریم ها علیه ایران صحبت کرد

یک مقام ارشد وزارت خزانه داری امریکا به ترکیه رفته است و قصد دارد آنکارا را تشویق کند علیرغم مناسبات تجارتی نیرومندش با ایران، از تحریم های بین المللی علیه همسایه خود حمایت کند.

استوارت لی وی، معاون وزارت خزانه داری در امور تروریسم و اطلاعات مالی روز پنجشنبه با مقامات دولتی و بانکی ترکیه ملاقات کرد. روزنامه حریت به نقل از او می گوید هدف از سفرش این است که شانس موفقیت تحریم های سازمان ملل متحد علیه ایران بیشتر شود.

سازمان ملل در ماه ژوئن چهارمین دور تحریم ها را علیه ایران بر سر برنامه بحث انگیز اتمی آن وضع کرد. ترکیه علیه تحریم ها رای داد اما از آن زمان گفته است آنها را اجرا خواهد کرد. با این حال، ترکیه می گوید مجازات های اضافی را که اتحادیه اروپا و امریکا علیه جمهوری اسلامی ایران وضع کرده اند، اجرا نخواهد کرد.

روز چهارشنبه معاون نخست وزیر ترکیه گفت برخی از بانک های ترکیه از معامله با ایران به دلیل اقدامات امریکا و اتحادیه اروپا درنگ می کنند.

با این حال، او، در جریان دیداری از واشنگتن گفت دولت ترکیه به بانک ها اجازه می دهد خودشان تصمیم بگیرند.

در این میان، وزارت امور خارجه امریکا می گوید ایالات متحده از گزارشی که حاکی است ایران با تاسیس محرمانه بانک هایی در کشورهای اسلامی سعی دارد تحریم ها را دور بزند تعحب نمی کند.

XS
SM
MD
LG