لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۱۵

خودرو سازی فرانسوی پژو صد هزار اتومبیل خود را برای تعمیرات پدال گاز آنها فرا خوانده است


خودرو سازی فرانسوی پژو صد هزار اتومبیل خود را برای تعمیرات پدال گاز آنها فرا خوانده است
خودرو سازی فرانسوی پژو صد هزار اتومبیل خود را برای تعمیرات پدال گاز آنها فرا خوانده است

شرکت ژاپنی تویوتا روز جمعه گذشته ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار اتومبیل و کامیونت را برای تعمیر از سه قاره مختلف فرا خواند و دلیل آنرا ادامه مشکل چسبندگی پدال گاز به سطح کف اتوموبیل اعلام کرد

شرکت خودرو سازی فرانسوی پژو – سیتروئن روز یکشنبه حدود یکصد هزار اتومبیل خود را از سراسر اروپا برای تعمیرات و تغییر پدال گاز آنها فرا خوانده است.

شرکت خودرو سازی فرانسوی پژو – سیتروئن که بزرگترین شرکت فرانسوی خودروسازی در آن کشور است، این فراخوان را برای تعمیر پدال های گاز دو مدل از اتومبیل هائی اعلام کرده که شرکت فرانسوی پژو سیتروئن در یک طرح مشترک با شرکت تویوتا تولید کرده است.

این بزرگترین کمپانی اتومبیل سازی فرانسه اعلام داشته است که این مرمت برای تعمیرات پدال گاز مدل سیتروئن سی۱ و پژوهای مدل ۱۰۷ است که در شهر «کولین» در جمهوری چک با سرمایه گزاری مشترک با شرکت ژاپنی تویوتا که بزرگترین سازنده اتومبیل در جهان است؛ انجام خواهد شد.

شرکت تویوتا نیز اخیراً تعداد بسیار زیادی از اتومبیل های ساخت خود را در سراسر جهان برای تعمیرات فرا خوانده است. با این همه شرکت تویوتا میگوید این اقدام در واقع یک اقدام پیشگیرانه است و اضافه میکند که تا بحال هیچ مدرکی دال بر ارتباط مشکلات فنی یا تصادف ها با پدال گاز دیده نشده است.

صاحبان این دو نوع اتومبیل فرانسوی که بین سال های ۲۰۰۵ و ۲۰۰۹ میلادی ساخته شده اند؛ توسط پست از مسأله فراخواندن برای تعمیرات آگاه خواهند شد.

بنا بر گفته شرکت پژو - سیتروئن، این فراخوان برای تعمیرات شامل حدود ۱۰ در صد از تمام خودروهای این شرکت است که در حال حاضر در بازار وجود دارد.

مرکز «کولین» در جمهوری چک حدود ۳۳۰ هزار اتومبیل را همه ساله تولید میکند. دو سوم از این تعداد برای شرکت فرانسوی پژو – سیتروئن و یک سوم بقیه برای شرکت تویوتا ساخته میشود.

شرکت غول پیکر ژاپنی تویوتا، روز جمعه گذشته ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار اتومبیل و کامیونت را برای تعمیر از سه قاره مختلف فرا خواند و دلیل آنرا ادامه مشکل چسبندگی پدال گاز به سطح کف اتوموبیل، اعلام کرد.

XS
SM
MD
LG