لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۴۶

موسوی زاده: ايران از شرکت های خارجی برای توسعه پروژه های نفت و گاز خود استقبال می کند


خبرگزاری ها گزارش کردند که به رغم تحريم های غرب جديد عليه جمهوری اسلامی و خبر تلافی جويی مجلس شورای اسلامی، يک مسؤل ايرانی اعلام کرده است که ايران از شرکت های خارجي برای توسعه پروژه های نفت و گازِ خود استقبال می کند.

محمد حسين موسوی زاده، مشاور شرکت نفت و گاز پارس ايران، از شركتهای زيرمجموعه‌ شركت‌ ملی نفت‌ ايران‌ در عسلويه به خبرنگاران خارجی گفته است که ايران از تمامی شرکت هايی که او شرقی يا غربی توصيف کرده است، برای فعاليت در ايران استقبال می کند.

آقای موسوی زاده اضافه می کند که صنعت نفت نمی تواند از همکاری محروم شود. مشاور شرکت نفت و گاز پارس همچنين درباره خروج شرکت خاتم الانبيا، وابسته به سپاه پاسداران، از توسعه فازهای پانزده و شانزده پارس جنوبي می گويد که شرکت خاتم الانبيا به دليل اينکه فعاليت های سازندگی ديگری داشته است از اين پروژه کناره گيری کرد.

اعلام خروج خاتم الانبيا، از توسعه دو فاز ميدان گازی پارس جنوبی پس از آن صورت گرفت که سازمان ملل اتحاديه، اروپا و ايالات متحده تحريم های فراگير را عليه ايران به خاطر برنامه اتمی کشور اعلام کردند. اين تحريمها شامل صنعت نفت و گاز ايران نيز می شوند. به گفته آقای موسوی زاده، شرکت خاتم الانبيا اکنون در هيچ يک از فازهای پارس جنوبي فعاليت ندارد.

منطقه گازی پارس جنوبی، ميان ايران و قطر مشترک است و قطر برداشت از اين ميدان را زودتر از ايران آغاز کرده است.

XS
SM
MD
LG